4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.05.2017

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, adoracyjną, Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego seminarium.

Dziś jeszcze:
– Uroczystość I Komunii świętej o godz. 10.30.
– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza i zakupienie nowych naczyń na oleje używane przy udzielaniu sakramentów świętych.

Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w ramach Białego Tygodnia na Nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a następnie uczestniczą w Eucharystii. W poniedziałek (8.05) do naszego sanktuarium przybędą dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Jakuba wraz z ks. Proboszczem. Wspólnie z nimi, dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii, będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 16.00.
W sobotę (13.05), dokładnie w setną rocznicę objawień Matki Bożej dzieciom w Fatimie, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej niesionej przez rodziców i z różańcem, który poniosą dzieci.

W poniedziałek (8.05) będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła.
Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym w kościele. Zapraszamy także na to nabożeństwo i Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę (13.05) o godz. 14.00.

W tygodniu zapraszamy: – Młodzież przystępującą do bierzmowania na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 oraz próbę w sobotę o godz. 15.30.
– Rodziców i chrzestnych na katechezę – w piątek (12.05) o godz. 19.30.

W przyszłą niedzielę (14.05) będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii św. dzieci na Eucharystii o godz. 12.00. Zapraszamy na spotkanie dzieci rocznicowe i ich rodziców w poniedziałek (8.05) o godz. 19.00. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców będzie miała miejsce w piątek od godz. 17.30. Po spowiedzi dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym i Mszy św.

W przyszłą niedzielę nastąpi poświęcenie i wręczenie krzyży kandydatom do bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy na to wydarzenie również rodziców, bliskich i przyjaciół młodzieży.

Odpowiadając na prośbę Maryi w Fatimie: odmawiajcie codziennie różaniec i sugestie wiernych z kolędy, zapraszamy Róże różańcowe do poprowadzenia modlitwy różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej w maju w następującej kolejności: dziś: Róża św. Małgorzaty; w poniedziałek – Róża św. Moniki; we wtorek – Róża św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w środę – Róża św. Faustyny; w czwartek – Róża św. Marty; w piątek – Róża św. Brata Alberta; w sobotę – Róża św. Łucji; w niedzielę – Róża św. Cecylii.

Po odbytej pielgrzymce do Fatimy, zapraszamy na kolejną. Szczegóły w gablocie.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy książki: Modlitewnik fatimski i Wszystko o objawieniach z Fatimy w cenie 10 zł. W przyszłą niedzielę (14.05) bracia klerycy będą rozprowadzać po każdej Mszy św. najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”. Zachęcamy wiernych do miłej lektury.

W ostatnim tygodniu zmarli z naszej wspólnoty: śp. o. Alojzy Wzorek, l. 85; śp. Bernadeta Krawczyk, l. 75, z ul. Partyzantów; śp. Zofia Majchrzak, l. 78 i śp. Maria Kapinos. l. 55, mieszkanki DPS w Karwodrzy. Wieczne odpoczywanie…
Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.

2017-05-09T00:14:05+00:00