5 Niedziela wielkanocna – 14.05.2017.

Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. Dziś jeszcze:
– Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00.
– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
– Poświęcenie i wręczenie krzyży kandydatom do bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.30.

Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski, przypada we wtorek (16.05). Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

Sakrament bierzmowania przyjmie nasza młodzież we wtorek (16.05) o godz. 15.30. Spowiedź dla młodzieży, świadków, a także rodziców i bliskich, w poniedziałek o godz. 19.15. Młodzież prosimy o przybycie do kościoła we wtorek na godz. 15.00. Ofiary pieniężne zebrane na tacę podczas bierzmowania przeznaczone będą na Fundusz Stypendialny diecezji tarnowskiej. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp senior Władysław Bobowski.

Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy także na to nabożeństwo przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na działce Stowarzyszenia „Nadzieja,” przy ul. Nadziei, w poniedziałek o godz. 19.15.

W tym tygodniu zapraszamy Róże różańcowe do poprowadzenia modlitwy różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej dziś: – Róża św. Cecylii; w poniedziałek – Róża Ojców św. Józefa; we wtorek – Rycerstwo Niepokalanej; w środę – Róża Małżeństw św. Gianny Beretta Molla; w czwartek – Róża św. Jadwigi Królowej; w piątek – Róża Matek św. Gerarda; w sobotę – Róża św. Katarzyny Sieneńskiej; w niedzielę – Róża św. Piotra.

W tygodniu zapraszamy:
– Redakcję biuletynu „Chorągiew Maryi” po Mszy św. wieczornej – w środę.
– Na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie wewnętrze poprowadzoną przez Misjonarza Miłosierdzia o. Pawła Drobota – w czwartek o godz. 18.30.
– Młodzież na czuwanie w ramach „Drogi wewnętrznej” pod tytułem „Królowa jest tylko jedna” – w piątek o godz. 18.30.
– Krąg Rodzin na spotkanie formacyjne – w piątek po Mszy św. wieczornej.
Rada Osiedlowa Kielanowic zaprasza na Majówkę w Kielanowicach, która odbędzie się w sobotę (20.05) o godz. 15.00 w świetlicy przy ul. Ryglickiej 90.

W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. w bazylice i adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.
Trzecia Majówka na Garbku przy Papieskim Dębie odbędzie się w przyszłą niedzielę (21.05). Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Zapraszamy na rekolekcje o duchowości redemptorystowskiej dla ludzi świeckich i redemptorystów, które odbędą się w Bardzie w dniach 15-18 czerwca 2017. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Bracia klerycy rozprowadzają najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”. Zachęcamy wiernych do miłej lektury.

Na cały nowy tydzień pracy i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-05-14T11:35:29+00:00