XV niedziela zwykła – 16.07.2017.

Przeżywamy dziś Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów. Zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia oraz o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
Dziś jeszcze:
– dzień skupienia dla narzeczonych,
– koncert organowy p. Michała Kocota o godz.17.00.

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:
– we wtorek (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera,
– w czwartek (20.07) – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera,
– w sobotę (22.07) – święto św. Marii Magdaleny.
W sobotę (22.07) grupa procesyjna z odpustu udaje się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Wyjazd autokaru o godz. 7.30 z parkingu górnego.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem piastowskim w sierpniu. Szczegóły dla zainteresowanych w zakrystii.

„Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez lipiec, a w sierpniu w tuchowskim klasztorze – w zakrystii i furcie klasztornej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł. Przyjmujemy także zapisy duchowych pielgrzymów. Przewodnik Grupy 24 św. Klemensa o. Witold Baran CSsR.

W związku z prowadzoną akcją „Tornister pełen uśmiechów” bardzo prosimy rodziców dzieci z uboższych rodzin o zgłoszenie zapotrzebowania na przybory szkolne i obuwie w pokoju Caritas w najbliższy czwartek w godz. od 16.00 do17.00.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Centrum Zdrowia Tuchów zaprasza do bezpłatnego badania jelita grubego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Tadeusz Derus, l. 90, z ul. Granicznej. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…

Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-07-19T11:00:26+00:00