XVI niedziela zwykła – 23.07.2017.

Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą w ciągu roku.
W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:
– w poniedziałek (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji,
– we wtorek (25.07) – święto św. Jakuba Apostoła. W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa będzie obchodzona w niedzielę (30.07). Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30.
– w środę (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP,
– w sobotę (29.07) – wspomnienie św. Marty.

„Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez lipiec, a w sierpniu w tuchowskim klasztorze – w zakrystii i furcie klasztornej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł. Przyjmujemy także zapisy duchowych pielgrzymów. Przewodnikiem Grupy 24 św. Klemensa jest w tym roku o. Witold Baran CSsR.

W tygodniu zapraszamy na stałe nabożeństwa:
– codzienną modlitwę różańcową na dróżkach różańcowych o godz. 19.00,
– codzienną adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji,
– nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, opiekuna matek, we wtorek o godz. 18.00,
– różaniec w intencji rodzin i Nowennę do MBNP w środę o godz. 17.20,
– adorację czcicieli NSPJ w czwartek o godz. 17.30.

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W ostatnią niedzielę miesiąca (30.07), Msza św. o godz. 7.30 zostanie odprawiona w intencji Róży św. Urszuli Ledóchowskiej. Po Mszy św., zmiana tajemnic różańcowych.

Są jeszcze 2 wolne miejsca na pielgrzymkę szlakiem piastowskim w sierpniu. Szczegóły dla zainteresowanych w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Na cały tydzień pracy, wakacji i urlopów przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-07-23T10:20:47+00:00