XVII niedziela zwykła – 30.07.2017.

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę lipca, tzw. „niedzielę synodalną” – poświęconą modlitwie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Przed nami sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się w tym miesiącu od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość narodu.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek (1.08) – uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W tym dniu przypada też 73 rocznica Powstania Warszawskiego.
– Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając konieczne pozostałe warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach papieża.
– pierwszy czwartek miesiąca (3.08) – Zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
– pierwszy piątek miesiąca (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów i proboszczów. Od godz. 16.30 spowiedź, a po niej o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci,
– pierwsza sobota miesiąca (5.08). Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Bardzo prosimy Róże, aby zadbały o estetyczny i godny wygląd dróżek różańcowych.

Przypominamy rodzicom dzieci z uboższych rodzin o zgłoszenie zapotrzebowania na przybory szkolne i obuwie w pokoju Caritas w najbliższy czwartek w godz. od 16.00 do17.00.

Za tydzień, w niedzielę, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Otrzymaliśmy zaproszenie na Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, który rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 6 sierpnia. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego zaproszenia.

„Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii i na furcie klasztornej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90.00 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60.00 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł (resztę dopłaca Caritas). Przyjmujemy też zapisy osób chorych i tych, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce z innych względów, a pragną duchowo uczestniczyć w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce, przewodnik Grupy 24 św. Klemensa, o. Witold Baran CSsR, serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne 12 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w sali parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

W miniony piątek zmarł z naszej parafii śp. Franciszek Michalik, l. 88, z Karwodrzy, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (31.07) o godz. 15:00. 19 lipca w Argentynie zmarł także nasz współbrat, redemptorysta, o. Mirosław Zajkowski, l. 52, który przed wyjazdem na misje pracował w naszej tuchowskiej parafii. Polećmy zmarłych miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…

Na czas przeżywanych wakacji oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-08-06T09:37:15+00:00