Niedziela – 6.08.2017 – Przemienienie Pańskie

Przeżywamy dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek (8.08) – wspomnienie św. Dominika prezbitera;
– w środę (9.08) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy;
– w czwartek (10.08) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
– w piątek (11.08) – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Przypominamy o nabożeństwach odbywających się w tygodniu w naszej świątyni: całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w  kaplicy adoracji, codziennej modlitwie różańcowej na dróżkach różańcowych o godz. 19.00, nabożeństwie do św. Gerarda opiekuna matek w każdy wtorek o godz. 18.00, Nieustannej Nowennie, a po niej Mszy św. w intencjach zbiorowych w każdą środę o godz. 18.00, adoracji Czcicieli NSPJ w każdy czwartek o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę (13.08) składka zostanie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, pod hasłem „Kim On właściwie jest? Idźcie i głoście” rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Na pielgrzymkę można jeszcze zapisać się w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Przewodnikiem Grupy 24 św. Klemensa jest w tym roku o. Witold Baran CSsR. /Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90.00 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60.00 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł (resztę dopłaca Caritas)./ Przyjmujemy też zapisy osób chorych i tych, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce z innych względów, a pragną duchowo uczestniczyć w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w sali parafialnej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Zakopanego, Starego Sącza i Ludźmierza. Wyjazd 21 sierpnia (poniedziałek) z parkingu przy schodach o godz. 8.00. Koszt 35 zł – informacje i zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Na czas przeżywanych wakacji oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-08-06T09:45:38+00:00