XIX niedziela zwykła – 13.08.2017.

Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą.

W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:
– W poniedziałek (14.08) – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po Mszach św. będzie można oddać cześć relikwiom św. Maksymiliana, które zostały uroczyście wprowadzone do naszej bazyliki podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu Tuchowskiego (5.07).
– We wtorek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W Zgromadzeniu Redemptorystów jest to również dzień złożenia pierwszej profesji zakonnej na Lubaszowej o godz. 9.00 i wieczystej profesji zakonnej w Tuchowie na Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy w intencji naszych współbraci. Szczególnie polecajmy naszego parafianina Br. Dominika Króla, który złoży pierwszą profesję zakonną. Pamiętajmy również w modlitwie o 97. rocznicy Cudu nad Wisłą i Dniu Wojska Polskiego. Przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym, dniem wolnym od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.
– W środę (16.08) – w przeżywaną w tym roku 100. rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej, Rycerstwo naszej parafii zaprasza na modlitwę różańcową na dróżkach po Mszy św. wieczornej.
– w czwartek (17.08) – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.


W najbliższy czwartek wyruszy XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Eucharystią sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30. Msza święta będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska, które codziennie będzie relacjonować wydarzenia z pielgrzymki. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami poprzez modlitwę i słuchanie programów pielgrzymkowych. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zapisać na pielgrzymkę, można to uczynić na furcie klasztornej lub w zakrystii.

Informujemy, że jak co roku, z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na powitanie pielgrzymów, w piątek 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.30 z górnego parkingu. Powrót po Mszy św. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii.

Spotkanie redakcji „Chorągwi Maryi” w środę (16.08) po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę (20.08) odbędą się Gminne Dożynki w Tuchowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią dziękczynną za szczęśliwe zbiory. Po Mszy św. korowód z udziałem delegacji wieńcowych z wiosek Gminy uda się do amfiteatru, gdzie będzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy wraz z prezentacją wieńców. Z uwagi na przyjazd delegacji dożynkowych ruch samochodowy będzie utrudniony, a parking przy ul. Wysokiej (przy wielkich schodach) będzie zamknięty od godz. 9.00 do 12.30.

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym zachęcamy wiernych do wsparcia akcji „Tornister pełen uśmiechów” przez składanie ofiar pieniężnych do skarbonki dla ubogich, za które składamy serdeczne „Bóg zapłać” w imieniu obdarowanych.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Starego Sącza, Ludźmierza i Zakopanego, która jest planowana na 21 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

W 140. rocznice objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, jedynych objawień w Polsce zatwierdzonych przez Kościół, zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Warmii od 30 września do 2 października br. Koszt 400 zł. Ze względu na atrakcyjność miejsc i ceny zapisy tylko do niedzieli 27 sierpnia.

Z naszej parafii odeszły w ostatnim tygodniu śp. Anna Gieracka, l. 66, z ul. Młyńca i śp. Irena Lewicka, l. 94 z ul. Partyzantów. Polećmy je Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…

Na kolejny tydzień wakacji i urlopów życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz dobrej pogody.

2017-08-13T19:44:02+00:00