XX niedziela zwykła – 20.08.2017.

Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą i Gminne Dożynki w Tuchowie.
Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych.
W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:
– w poniedziałek (21.08) – wspomnienie św. Piusa X, papieża,
– we wtorek (22.08) – wspomnienie NMP Królowej,
– w czwartek (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– w piątek (25.08) – wspomnienie bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty,
– w sobotę (26.08) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W tym roku przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pasterze Kościoła w Polsce kierują do nas specjalny komunikat.
Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Duchowo łączymy się z pielgrzymami codziennie podczas modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornych Mszach św. Wyjazd na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia (piątek) o godz. 6.30 z górnego parkingu. Powrót po Mszy św. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

Biskup Tarnowski kieruje do nas komunikat dotyczący zbiórki pieniędzy na wsparcie ofiar tragicznej wichury w Polsce i prosi, abyśmy w przyszłą niedzielę (27.08) przyłączyli się do pomocy składając do puszek Caritas ofiary na ten cel.

W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży matek św. Marii Magdaleny z Kielanowic. Po Mszy św., z racji ostatniej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic Żywego różańca.

Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w parafii. Przypominamy, że każdego dnia odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kaplicy adoracji. Zachęcamy wiernych do zapisywania się w zakrystii do Straży Honorowej Najśw. Sakramentu.

W 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, jedynych objawień w Polsce zatwierdzonych przez Kościół, zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Warmii od 30 września do 2 października br. Koszt 400 zł. Ze względu na atrakcyjność miejsc i ceny zapisy tylko do przyszłej niedzieli 27 sierpnia.

Kustosze sanktuarium w Czermnej, Nowym Sączu i w Pasierbcu zapraszają nas na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Program odpustu znajdziemy na plakatach w gablocie parafialnej.

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o możliwości otrzymania 25 tys. zł. bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób niepracujących powyżej 30-go roku życia. Szczegóły w gablocie parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.

Na kolejny tydzień, który jest przed nami, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.

2017-08-23T00:22:29+00:00