XXI niedziela zwykła – 27.08.2017.

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę miesiąca, tzw. „niedzielę synodalną”.
Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas na wsparcie ofiar tragicznej wichury w Polsce. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
W tym tygodniu będziemy wspominać:
– w poniedziałek (28.08) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– we wtorek (29.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
– w piątek (1.09) – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy i 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 nastąpi 4 września. Bliższe szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza tradycyjnie na spotkanie modlitewno-formacyjne w ostatni czwartek miesiąca.

W tym tygodniu przypada: I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, by rozpoczęli nowy rok szkolny od pojednania się z Bogiem i bliźnimi. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa na dróżkach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Rodziców zainteresowanych pomocą szkolna prosimy o zgłoszenie się w czwartek podczas dyżuru Caritas (godz. 16.00 – 17.00).

Zapraszamy pierwszoklasistów wraz ze swoimi rodzicami w najbliższą niedzielę (3.09) na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której nastąpi błogosławieństwo tornistrów. Prosimy dzieci, by zabrały ze sobą tornistry z przyborami szkolnymi.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.

Jak zauważyliśmy po Wielkim Odpuście Tuchowskim zostały ściągnięte z naszej świątyni skorodowane krzyże. Zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków i przy jego znacznym wsparciu udało się wykonać nowe krzyże, które zostaną uroczyście poświęcone podczas tegorocznego Małego Odpustu Tuchowskiego. W piątek 8 września będzie można oddać cześć nowym krzyżom przez ich ucałowanie i złożyć dar swego serca na pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia.

Informujemy wiernych i zapraszamy do udziału w uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie w sobotę 9 września.

Z naszej parafii odeszła śp. Maria Wójtowicz, lat 83, z ul. Przedmieście Górne. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Na nowy tydzień i szczęśliwe powroty z wakacji prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2017-08-27T13:15:57+00:00