XXII niedziela zwykła – 3.09.2017.

Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku, podczas której czytamy List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VII Tygodnia Wychowania pt. „Maryja wychowawczynią pokoleń”.


Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo pierwszoklasistów i tornistrów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 nastąpi jutro (4.09). Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Tuchowie i Szkoły Podstawowej w Karwodrzy będzie sprawowana w bazylice o godz. 8.00. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie będzie sprawowana w kościele św. Jakuba o godz. 9.30. W tym dniu nie ma dowozu. Msza św. dla uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy będzie sprawowana w kościele w Piotrkowicach o godz. 8.30. Dokładny rozkład jazdy autobusów znajduje się w gablocie parafialnej.
Na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież uczącą się oraz rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Ci, którzy nie przystąpili do spowiedzi z racji I piątku miesiąca zachęcamy do niej z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii pierwsze spotkanie po wakacjach ministrantów i lektorów.

W związku z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy pracę formacyjną. Po Mszy św. wieczornej w sali Betania mają swoje spotkania: we wtorek Krąg biblijny; w piątek grupy oazowe ruchu Światło-Życie.

Zapraszamy nowe chętne osoby do formowania swojego życia wg nauki Pana Jezusa.

W piątek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji, jednocześnie Mały Odpust Tuchowski. Rozpoczniemy go tradycyjnie w wigilię uroczystości 7 września, w czwartek o godz. 18.00 Nieszporami, a po nich będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. po homilii nastąpi AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 7.00, 9.00 i 11.00 nastąpi poświęcenie ziarna siewnego. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Podczas sumy będziemy modlić się m.in. w intencji mieszkańców Kielanowic, zaś o godz. 18.30 w intencji uczestników pielgrzymki szlakiem piastowskim. W hołdzie Matce Bożej Częstochowskiej, z okazji trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu, zapraszamy wiernych na koncert w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego o godz. 17.30. Zapraszamy parafian, pielgrzymów i gości do licznego udziału w uroczystościach odpustowych. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Podczas Małego Odpustu Tuchowskiego nastąpi poświęcenie nowych krzyży o godz. 9.00, które zostaną umieszczone na dachu naszej bazyliki w miejsce starych, skorodowanych. Przez cały uroczysty dzień będzie można oddawać cześć nowym krzyżom przez ich ucałowanie i złożyć dar swego serca do skarbony na pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia, za które już teraz serdecznie dziękujmy „Bóg zapłać”.

Parafia katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej organizuje Tydzień Maryjny od 8 do 15 września. Program uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W najbliższą sobotę udajemy się z pielgrzymką na uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Zapraszamy rodziny wraz z dziećmi na tę wyjątkową pielgrzymkę. Wyjazd autokaru o godz. 8.00 z górnego parkingu. Koszt przejazdu 20 zł., dzieci 10 zł. Zapisy w zakrystii od dziś do środy.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Są już do nabycia Kalendarze Rolników na nowy 2018 rok.

Na kolejny tydzień naszego życia i pierwsze dni nowego roku szkolnego prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2017-09-02T23:19:31+00:00