XXIII niedziela zwykła – 10.09.2017.

Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku, która rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce oraz przypadającą dzisiaj 84. rocznicę śmierci sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty – misjonarza.

Podczas Małego Odpustu Tuchowskiego (8.09), w przypadającą dokładnie 330. rocznicę konsekracji naszej świątyni, zostały poświęcone nowe krzyże na dach kościoła. Remont hełmów wież, sygnaturki i dachu nawy naszego kościoła nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie merytoryczne i finansowe Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie, który udzielił dotacji w wysokości 60.000 zł za co serdecznie dziękujemy, jak również za osobisty dar serca wiernych. „Bóg zapłać”.
Zgodnie z zarządzeniem biskupa tarnowskiego 15 października br. odbędą się w całej diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Czas zgłaszania kandydatów upływa 7 października br. Regulamin wyboru kandydatów jest wywieszony w gablocie parafialnej. W trosce o współodpowiedzialność za Kościół bardzo proszę Parafian o zapoznanie się z nim i zgłaszanie kandydatów do nowej Rady Parafialnej u duszpasterzy.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – w środę (13.09);
– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w czwartek (14.09);
– Najświętszą Maryję Pannę Bolesną – w piątek (15.09);
– świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – w sobotę (16.09).

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy jutro (11.09) na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i konferencje w sali parafialnej.

Msza św. na Wzgórzu Ambony Krzyża o godz. 15.00 w niedzielę (17.09) z racji przypadającego w czwartek (14.09) Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Zapraszamy na odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar II wojny światowej z Tuchowa i gminy w przyszłą niedzielę. Program uroczystości znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.

W „Tygodniu Wychowania” zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszej bazylice.

W związku z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chętne dzieci do „Świetlicy Serca” działającej przy naszej parafii w odnowionych pomieszczeniach sali Betania. Zajęcia wychowawczo – rekreacyjne będą odbywać się we wtorki w godz. od 14.00 do 16.00. W tym czasie dzieci będą mogły odrobić lekcje, spożyć ciepły posiłek, obejrzeć bajkę, czy film. W każdym roku szkolnym świetlica organizuje dla swoich podopiecznych bezpłatną wycieczkę autokarową. Przewidziane są również bezpłatne wyjścia do kina, czy wspólne ogniska. Zapraszamy więc rodziców z dziećmi we wtorek o godz. 14.00 na pierwsze spotkanie.

Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Polecamy Kalendarz Rolników na nowy 2018 rok.

Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2017-09-10T12:04:14+00:00