XXV niedziela zwykła – 24.09.2017.

Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą w ciągu roku.
Dziś jeszcze: po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek 25 września – błogosławionego Władysława z Gielniowa, prezbitera,
– we wtorek 26 września – błogosławionego Kaspra Stanggassingera, redemptorystę,
– w środę 27 września – św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
– w czwartek 28 września – św. Wacława, męczennika,
– w piątek 29 września – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
– w sobotę 30 września – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W tygodniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie: kandydatów do bierzmowania z kl. VI i ich rodziców – w poniedziałek; kandydatów do bierzmowania z kl. VII i ich rodziców – w czwartek; Rycerstwo Niepokalanej – we wtorek. W setną rocznicę powstania Rycerstwa bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się trzy lata temu do Rycerstwa. Krąg Rodzin – w czwartek.

Zapraszamy nowe chętne małżeństwa na spotkanie formacyjne; Koło Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek; Radę Parafialną – w piątek. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków rady.

W przyszłą niedzielę (1.10) będziemy obchodzić 113. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Tuchowskiej i zarazem 7. rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Prosimy, jak co roku, o prowadzenie modlitwy na dróżkach przez grupy i wspólnoty parafialne. W niedzielę prosimy Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Szczegóły w gablocie.
– Na Mszy św. o godz. 12.00 czterech naszych Braci Alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego, biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość, prosząc jednocześnie wiernych o modlitwę w intencji przyszłych diakonów.
– Po Mszy św. o godz. 14.00 i wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego odmówionej w kościele odbędzie się spotkanie duszpasterstwa rolników i pszczelarzy.
– O godz. 17.30 Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja.

W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca na los ludzi najuboższych. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach, świetlicach oraz na paczki żywnościowe.

Już dziś informujemy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 3 listopada Eucharystią o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie (8.10) w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W zakrystii polecamy prasę katolicką i kalendarze na 2018 r.

W związku z ogólnopolską inicjatywą Różaniec do granic organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych w Tyliczu – najmłodszego sanktuarium w naszej diecezji. Wyjazd 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, o godz. 8.00 z górnego parkingu. Koszt przejazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

W tym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Janusz Salamon, l. 44, z Karwodrzy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.

2017-10-05T10:57:22+00:00