XXVI niedziela zwykła – 1.10.2017.

Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku, podczas której czytamy list pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVII Dnia Papieskiego pt. „Idźmy naprzód z nadzieją!”.

Dziś jeszcze: – Członkowie Caritas i młodzieży rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”.
– Ofiary składane do skarbony na rzecz poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.
– Święcenia diakonatu na Mszy św. o godz. 12.00.
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Rozpoczął się październik. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Wszystkie dzieci z rodzicami mają nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.45. W jubileuszowym Roku Fatimskim i w czasie przeżywanego V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszamy poszczególne grupy i wspólnoty parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej codziennie o godz. 19.00 w bazylice przed Najświętszym Sakramentem. Kuria diecezjalna wydała specjalne rozważania różańcowe na nabożeństwo. Szczegóły w gablocie parafialnej, na stronie internetowej parafii i w Chorągwi Maryi. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie różańca w kościele.

Jutro (2.10) będziemy przeżywać 113. rocznicę koronacji Matki Bożej Tuchowskiej. Z tej racji co roku do naszego sanktuarium pielgrzymują wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej diecezji tarnowskiej. Zapraszamy również rycerstwo naszej parafii, które będzie obchodzić 3. rocznicę powstania. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45, a po niej na dalszą część uroczystości.

W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VI.

W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie ministrantów i lektorów. W I Piątek od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe. Do chorych udamy się o godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. W I Sobotę podejmujemy inicjatywę Różaniec do granic i udajemy się z pielgrzymką dwoma autokarami do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych w Tyliczu o godz. 8.00. Przyjmujemy jeszcze zapisy. Ci, którzy zostają w parafii zapraszamy do łączności duchowej z pielgrzymami na granicy do wspólnej modlitwy na dróżkach o godz. 14.00. Na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., po niej tradycyjnie procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa na dróżkach.

W przyszłą niedzielę (8.10) będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.

W niedzielę (8.10) będziemy gościć zespół „Charyzmaty” z Warszawy. Udział zespołu w liturgii jest całkowicie charytatywny. Jedyną formą wsparcia dla jego dalszej działalności są dobrowolne ofiary, które będzie można złożyć po Mszy św. nabywając najnowszą płytę pt. „Kocham Ciebie Jezu”.

Biskup diecezjalny zaprasza do udziału w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny w Grybowie w przyszłą niedzielę. Szczegóły w gablocie parafialnej.
Przypominamy, że jeszcze do najbliższej soboty można zgłaszać kandydatów na wybory do Rad Duszpasterskich.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską, dziewicę i bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę, w sobotę NMP Różańcową.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Wielki Odpust od 1 do 8 października. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

Trwa w Polsce akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój podpis zabierając ze sobą dowód osobisty. Krąg rodzin proszę o koordynację tej akcji.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2018 r.

W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii śp. Aneta Wojtanowska, l. 13 z Bistuszowej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Na bogaty w wydarzenia nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-10-05T11:01:27+00:00