XXVII niedziela zwykła – 8.10.2017.

Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem 17. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych.
Dziś gościmy w parafii zespół „Charyzmaty” z Warszawy. Dziękujemy za udział w oprawie muzycznej dzisiejszej liturgii, a wiernym za wsparcie dalszej działalności zespołu przez nabycie najnowszej ich płyty pt. „Kocham Ciebie Jezu”.

Dziś jeszcze:
– Krąg rodzin prowadzi akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Zapraszamy wszystkich, którym miłe jest życie do poparcia tej szlachetnej inicjatywy.
– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– W czwartek (12.10) – wieczór modlitwy o uzdrowienie wewnętrzne, poprowadzoną przez o. Pawła Drobota, Misjonarza Miłosierdzia. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.
– W piątek (13.10) – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Zapraszamy Krąg Rodzin na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.
– W sobotę (14.10) – Zapraszamy na modlitwę różańcową przy figurze Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej o godz. 14.00. W tym też dniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty oraz zapraszamy na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo różańcowe w bazylice.
– W sobotę (14.10) zapraszamy dzieci, które śpiewały w scholi parafialnej i inne dzieci, które chcą spotykać się w ramach Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 10.00 w sali parafialnej.
– W niedzielę (15.10) przypada Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten przypomina o problemach rodziców po stracie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 14.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy św.

W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i konferencje w sali parafialnej. Przypominamy narzeczonym o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii w pierwszy weekend listopada. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W przyszłą niedzielę (15.10) Msza św. z udziałem stowarzyszenia osób niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie w sali parafialnej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Przypominamy rodzicom, że dzieci mają swoje nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.45. W jubileuszowym Roku Fatimskim wszyscy przypominamy sobie wezwanie Matki Bożej: „codziennie odmawiajcie różaniec”. Młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwo codziennie o godz. 19.00 w bazylice przed Najświętszym Sakramentem. Modląc się na różańcu dajemy dowód naszej czci i miłości do Matki Najświętszej.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII.

Lista kandydatów do Parafialnych Rad Duszpasterskich znajduje się w gablocie parafialnej. Prosimy o zainteresowanie się kandydatami i o ewentualne uwagi, które należy zgłosić proboszczowi. Wybory odbędą się w przyszłą niedzielę. Do udziału w wyborach są zaproszeni wszyscy dorośli parafianie.

Siostry Józefitki zapraszają wszystkich chętnych na dzień otwartych drzwi do domu Sióstr przy ul. św. Józefa 9 w najbliższą środę w godz. od 9.00 do 17.00.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” w całości poświęcony św. Gerardowi Majelli, który jest patronem dobrej spowiedzi, matek oczekujących potomstwa i małżeństw proszących o nie.

Na kolejny nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2017-10-08T16:15:02+00:00