XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2017. – uroczystość Rocznicy poświęcenia własnego kościoła

Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
Dziś jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy w. o godz. 7.30.
– Modlitwa różańcowa przy kapliczce w Kielanowicach (ul. Ryglicka 90) o godz. 15.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie październikowego różańca w poniedziałek o godz. 17.45.
We wtorek zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, o godz. 18.00.

W środę – 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 16.00, ponieważ jesteśmy wtedy na cmentarzu. Nowenna o godz. 18.00. Procesja na cmentarz „szlakiem papieskim Jana Pawła II” wyruszy z naszego kościoła o godz. 13.30. Na cmentarzu zostanie odprawione, jak w poprzednie lata, nabożeństwo za zmarłych. Po nim, dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. do południa, będzie sprawowana Eucharystia o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można uzyskać jeden raz w ciągu dnia dla jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej, Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo. W Dzień Zaduszny, wierni, którzy odwiedzą kościół, lub kaplicę i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca mogą zyskać odpust zupełny. Zachęcamy wiernych do ich zyskiwania.

W czwartek, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30 i w kaplicy na cmentarzu o godz. 10.00 i 15.00.

W listopadzie zapraszamy wiernych do modlitwy za zmarłych:
– Nabożeństwa za zmarłych będą sprawowane codziennie o godz. 18.00 oprócz środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 sprawowaną w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.
– W czwartek (2.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku. Z racji I Czwartku miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.
– W piątek (3.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów naszej Prowincji, szczególnie z naszej wspólnoty. Z racji I Piątku miesiąca zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe. O godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną o godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
– W sobotę (4.11) – Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru o godz. 7.00. Z racji I Soboty miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie ma Wypominek! Po Mszy św. modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.
– W poniedziałek (6.11) – Wypominki za parafian zmarłych w latach 2011-2017.

W przyszłą niedzielę (5.11) Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy oraz comiesięczne spotkanie.

Kartki na wypominki przynosimy do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich w naszej bazylice. Za ofiary składane na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przy tej okazji dzielimy się radością, że ołtarz Najśw. Serca Pana Jezusa został w całości już odnowiony. Dziękujemy konserwatorom, Państwu Dziurawiec, z Tarnowa za wykonaną pracę, a wiernym za wsparcie tego dzieła.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w najbliższy piątek Eucharystią o godz. 18.30. Po niej pierwsza konferencja w sali parafialnej. Z racji I Piątku miesiąca zachęcamy narzeczonych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
W przyszłą niedzielę (5.11) pragniemy przyjść z pomocą rodzinie z Karwodrzy, która przeżyła pożar domu. Przedstawiciele naszej parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek po Mszy św.

Organizujemy ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w drugiej połowie lutego 2018 r. Koszt całkowity 1260 $. Zapisy w zakrystii.

W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii: Michał Wojtanowski, lat 83 z ul. Tarnowskiej i dziś odbył się w Siennej o godz. 14.00 pogrzeb mamy ks. proboszcza z parafii św. Jakuba w Tuchowie śp. Jadwigi Górowskiej. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i bogaty w wydarzenia zbawcze tydzień, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-11-02T22:42:19+00:00