Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii – program i informacje

ZIEMIA ŚWIĘTA i JORDANIA – 8 dni
koszt: 1070 USD + 190 USD
(kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Spotkanie w jednym z portów lotniczych w Polsce – odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie – jeśli czas na to pozwoli – rozpoczniemy nawiedzenie miejsc świętych w Jerozolimie*.
DZIEŃ 2 – JEROZOLIMA Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, gdzie Pan Jezus odszedł do nieba, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik. Zobaczymy również grób Dawida, a następnie nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.
DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA Dzień rozpoczniemy od modlitwy w kościele Św. Anny, będziemy też przy wykopaliskach sadzawki Betesda. Podejdziemy do Kaplicy Biczowania, po czym rozpoczniemy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim. Na zakończenie podejdziemy pod Ścianę Płaczu, zobaczymy także Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.
DZIEŃ 4 – BETLEJEM – MORZE MARTWE Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy również na Polu Pasterzy. Następnie przez Pustynię Judzką udamy się nad Morze Martwe, gdzie będziemy odpoczywać korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betlejem.
DZIEŃ 5 – GALILEA Zwiedzanie rozpoczniemy od Nazaretu, gdzie pomodlimy się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Po południu pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Później udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu Św. Piotra. Po czym w Kafarnaum – mieście Pana Jezusa – zobaczymy dom Św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę Jeziora Galilejskiego. Msza Święta w Nazarecie.
DZIEŃ 6 – GÓRA NEBO – PETRA Po przekroczeniu granicy jordańskiej udamy się na Górę Nebo, gdzie według tradycji Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Następnie w Madabie zobaczymy mozaikową mapę Ziemi Świętej z VI wieku. Wieczorem przyjedziemy na kolację i nocleg w okolice Petry. Msza Święta na Górze Nebo.
DZIEŃ 7 – PETRA Zwiedzimy Petrę – wspaniałe, wykute w skałach miasto starożytne Nabatejczyków – perłę zabytków Jordanii. Msza Święta w Petrze. Wieczorem przekroczymy granicę z Izraelem i pojedziemy do hotelu.
DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI*

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.
Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji.

* Możliwość nawiedzenia miejsc świętych w pierwszym i ostatnim dniu będzie uzależniona od godzin przelotów. Czas realizacji programu pielgrzymki druga połowa lutego 2018 r. Czas zapisów – do końca listopada 2017 r.
KONTAKT: o. Bogusław Augustowski, tel. 605172030

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku po Ziemi Pana Jezusa i Mojżesza.

2017-11-13T15:04:10+00:00