Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy św. nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W parafii przeżywamy rekolekcje, które prowadzi o. Mariusz Chyrowski, redemptorysta, przełożony domu zakonnego w Lubaszowej i Magister Nowicjatu.

Rekolekcje parafialne, które przeżywamy pod hasłem „Rodzina napełniona Duchem Świętym”, potrwają do środy. We wtorek zapraszamy do spowiedzi od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 18.30. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z nauką stanową dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

Dziś jeszcze:
– po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
– Przyjęcie do służby nowych ministrantów na Mszy św. o godz. 12.00.
– Koncert pt. „Jesienne rekolekcje” o godz. 15.00 w naszej bazylice.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – ósmą rocznicę święceń biskupich A. Jeża – pasterza naszej diecezji,
– w czwartek – święto Andrzeja, Apostoła.

W ostatnim tygodniu roku liturgicznego zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych o godz. 18.00 oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne mają:
– Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek i Rada Parafialna w piątek po Mszy św. wieczornej.
– Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. W I Sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa w kościele z uwagi na czas zimowy.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
– Młodzież oazowa będzie rozprowadzała pierniki świąteczne. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wyjazd formacyjny w czasie ferii.
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 i comiesięczne spotkanie.
Informujemy, że spotkanie w poradni rodzinnej dla narzeczonych wyjątkowo zamiast w poniedziałek (4.12) będzie we wtorek (5.12) o godz. 17.00.

Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny oraz Tuchowskie Wieści.

W ostatnim czasie odeszły do Pana z naszej parafii Helena Iwaniec, l. 79, zamieszkała w DPS w Karwodrzy i Maria Filipowicz, l. 99 z ul. Dalekiej. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

A teraz przed Najświętszym Sakramentem odnówmy sprzed roku Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2017-12-02T23:20:42+00:00