XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11.2017.

Przeżywamy 31. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś jeszcze:
– zbiórka ofiar do puszek u przedstawicieli parafialnej Caritas na rzecz rodziny, która ucierpiała wskutek pożaru domu. Dziękujemy już teraz za te ofiary, jak również słowa wdzięczności kieruje do nas Siostra Weronika, przełożona z Zakliczyna, za okazaną pomoc i ofiary złożone w zeszłą niedzielę na remont kościoła. Całym sercem zapewnia o wdzięcznej pamięci i modlitwie we wszystkich intencjach Darczyńców.
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy oraz tradycyjnej, corocznej pielgrzymki parafialnej z Bobowej o godz. 14.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
– W czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i zarazem 285. rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Polecamy waszym modlitwom całe zgromadzenie redemptorystów, aby wiernie wypełniało swoją misję w Kościele.
– W piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
– W sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości i 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, zapraszamy wszystkich wiernych do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny oraz na cmentarz wojenny Garbek-Ogonówka. Dokładny program uroczystości podany jest na plakatach w gablocie parafialnej.

Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00.

Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, pod przewodnictwem Misjonarza Miłosierdzia o. Pawła Drobota w czwartek o godz. 18.30.

Zapraszamy wiernych, pielgrzymów i gości do udziału w codziennej modlitwie różańcowa na dróżkach różańcowych, o godz. 19.00, zaś we wtorek w nabożeństwie do św. Gerarda, patrona matek, o godz. 18.00 przy jego relikwiach.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VI. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Zapraszamy rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka na katechezę w piątek (10.11) o godz.19.30. Wejście przez furtę klasztorną.

W tym tygodniu nasz dom zakonny przeżywa wizytację prowincjalną. Ojciec prowincjał będzie chciał się spotkać z przedstawicielami życia parafialnego. Zapraszamy członków duszpasterskiej rady parafialnej, osoby odpowiedzialne za grupy i wspólnoty działające przy parafii w przyszłą niedzielę (12.11) po Mszy św. o godz. 16.00 i młodzież po Mszy św. o godz. 18.30.

Młodzież z Kielanowic serdecznie zaprasza na Wieczornicę z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Świetlicy w Kielanowicach przy ul. Ryglickiej 90.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w najbliższą środę (8.11) do godz. 13.30 na górnym parkingu przy dróżkach różańcowych. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w drugiej połowie lutego 2018 r. Koszt całkowity 1260 $. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny.

Na nadchodzący tydzień okazywania modlitewnej pamięci zmarłym i zyskiwania odpustów, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-11-08T22:30:37+00:00