XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2017.

Przeżywamy 32. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku i zarazem Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.
Dziś jeszcze:
– Wieczornica z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Świetlicy w Kielanowicach o godz. 15.00.
– Spotkanie z Ojcem Prowincjałem członków duszpasterskiej rady parafialnej, osób odpowiedzialnych za grupy i wspólnoty działające przy parafii po Mszy św. o godz. 16.00 i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.30.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Rodzina poszkodowana wskutek pożaru składa serdeczne podziękowanie wszystkim za okazaną pomoc materialną w zeszłą niedzielę. W intencji mieszkańców Karwodrzy zostanie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
– W poniedziałek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.
– W piątek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
– W sobotę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc.

Zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.

Wypełnione kartki na wypominki przynosimy do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów prac konserwatorskich w naszej bazylice. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Zapraszamy młodzież na czuwanie w ramach „drogi wewnętrznej” w najbliższy piątek o godz. 18.30 w naszej bazylice i na dekanalne spotkanie młodzieży w sobotę w kaplicy w Mesznej Opackiej o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie i u o. Pawła.
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać po raz pierwszy z woli papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich, a w naszym Zgromadzeniu Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.

Z racji III niedzieli miesiąca:
– dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w drugiej połowie lutego 2018 r. Koszt całkowity 1260 $. Zapisy w zakrystii. Dokładny plan pielgrzymki na plakacie w gablocie parafialnej i w zakrystii. Zobacz szczegóły

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Różaniec na misje”. Jest to zbiórka dobrych różańców, które mamy w nadmiarze, a które zostaną przekazane chrześcijanom w Ugandzie i Papui Nowej Gwinei. Można je przynosić do zakrystii, do najbliższego piątku.

Są jeszcze wolne miejsca na bal charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nadzieja” w najbliższą sobotę w restauracji „Agawa”. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny.

Na nadchodzący tydzień okazywania modlitewnej pamięci prześladowanym za wiarę oraz naszym zmarłym, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-11-13T15:13:24+00:00