XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2017

Przeżywamy 33. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku i zarazem pierwszy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem” oraz w naszym Zgromadzeniu Redemptorystów Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.
Dziś jeszcze:
– zbiórka do skarbony na Kościół w Potrzebie.
– dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
– W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera i zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
– We wtorek – wspomnienie Ofiarowania NMP.
– W środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych. Podczas Mszy św. wieczornej nastąpi uroczyste przyjęcie nowych członków do sanktuaryjnej orkiestry dętej. Po Mszy św. Wypominki za zmarłych członków chóru i orkiestry i spotkanie wszystkich chórzystów, muzyków wraz ze swymi opiekunami w jadalni pielgrzyma.
– W piątek – wspomnienie Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy – męczenników.

Zapraszamy w tygodniu na:
– Nabożeństwa wypominkowe o godz. 18.00.
– Nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek we wtorek o godz. 18.00.
– Spotkania po Mszy św. wieczornej: Rycerstwa Niepokalanej – w czwartek i Kręgu Rodzin – w piątek.

Spotkania formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum odbędą się w przyszłym tygodniu.

Serdecznie zapraszamy wiernych do duchowego przygotowania się na czas Adwentu przez rekolekcje parafialne, które potrwają od najbliższej soboty (25.11) do środy włącznie. We wtorek dzień spowiedzi. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 18.30. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z nauką stanową dla mężczyzn, we wtorek dla kobiet. Rekolekcje przeprowadzi o. Mariusz Chyrowski, redemptorysta, przełożony domu zakonnego w Lubaszowej i magister Nowicjatu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

Zapraszamy na koncert pt. „Jesienne rekolekcje” w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w naszej bazylice. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W przyszłą niedzielę (26.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Składka będzie przeznaczona na wsparcie redemptorystowskich ośrodków formacyjnych: Postulatu, Nowicjatu i Studentatu. Już teraz dziękujemy za wsparcie i utrzymanie tychże ośrodków.

– Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Marty i św. Gerarda. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza na Mszy św. o godz. 12.00.

Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w drugiej połowie lutego 2018 r. Koszt całkowity 1260 $. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny.

W ostatnim czasie odszedł do Pana z naszej parafii Marian Madejski, l. 80 z ul. Wołowej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Na nadchodzący tydzień okazywania modlitewnej pamięci zmarłym i wspierania powołań przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-11-19T09:25:25+00:00