1. NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017.

Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Dziś jeszcze:
– Uroczyste błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny na sumie.
– Młodzież oazowa rozprowadza pierniki świąteczne.
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach adwentowych. Zapraszamy na Roraty dzieci z rodzicami oraz młodzież o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Jak co roku prosimy, by dzieci przynosiły lampiony.

W liturgii pierwszego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:
– I Czwartek miesiąca: od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Braci kleryków. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów.
– Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w piątek (8.12), patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. O godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski”, by prosić o łaski nam wszystkim potrzebne. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy wiernych na Akatyst w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru.

W czasie adwentowym zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym sanktuarium, takich jak: codzienna adoracja Najśw. Sakramentu; codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach; nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00; Nieustanna Nowenna w środę o godz. 18.00.

W tym tygodniu spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas szóstych.

W przyszłą niedzielę (10.12), już po raz osiemnasty, będzie obchodzony w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Przypominamy, że spotkanie w poradni rodzinnej dla narzeczonych wyjątkowo będzie nie jutro, ale we wtorek (5.12) o godz. 17.00.

Stowarzyszenie „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom Pierwszego Balu Charytatywnego na rzecz budowy ośrodka opiekuńczo mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych w Tuchowie. W imieniu Stowarzyszenia prezes Marian Gut.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz lampiony na Roraty.

W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii Stanisława Abramowicz l. 74 z ul. Drelicharza. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.

2017-12-03T10:00:51+00:00