3. NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017

Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu, która w Kościele Katolickim nazywana jest „Gaudete”, czyli Niedziela Radości.
Dzisiaj jeszcze:
– dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” i spotkanie opłatkowe.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Już po raz jedenasty zapraszamy dziś na Misyjny Jarmark z Aniołami na placu sanktuaryjnym.
Przed nami ostatni tydzień adwentowego czuwania. Podsumowanie Rorat z udziałem dzieci w piątek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

Betlejemskie Światło Pokoju przyjmiemy w środę na Mszy św. wieczornej od harcerzy z Hufca ZHP z Tarnowa. Zapraszamy wiernych do zabrania tego światełka do swoich domów, by zapłonęło na wigilijnym stole.

W związku ze zbliżającymi się świętami spowiedź przedświąteczna dla parafian w czwartek (21.12) od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spowiedź dla przyjeżdżających na święta w piątek i sobotę od godz. 6.00 do 19.00 oraz w Wigilię od godz. 6.00 do 14.00. Zaplanujmy tak czas, byśmy nie pozostali bez spowiedzi na święta.

Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chorych, których zwyczajnie nie odwiedzamy w I piątki.

W tygodniu swoje spotkania formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjum. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

Paczki świąteczne dla uboższych rodzin z naszej parafii będą rozdawane we wtorek, w pokoju Caritas, od godz. 14.00 do 16.00 i w Karwodrzy w remizie, od godz. 14.00 do 15.00. W sklepie spożywczym SPAR jest ustawiony kosz naszej parafialnej Caritas, do którego można jeszcze składać produkty spożywcze, za które serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.

W przyszłą niedzielę (24.12) przypada ostatnia niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. niedzielna o godz. 14.00. Popołudnie i wieczór przeznaczamy na budowanie więzi rodzinnych przez tradycyjną wigilię spędzoną w domu składając sobie życzenia i łamiąc się opłatkiem. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i 24.00. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.

Informujemy, że w najbliższym czasie będą odprawione Msze św. w następujących intencjach: dziękczynnej za miniony rok od mieszkańców ulicy Dalekiej, Promiennej, Strzeleckiej, Wołowej i Bistuszowej na pasterce o godz. 22.00; w intencji Róży: św. Cecylii, św. Piotra i św. Józefa 26.12 o godz. 7.30; w intencji Róży św. Stanisława 31.12 o godz. 7.30; w intencji mieszkańców Kielanowic w Boże Narodzenie o godz. 10.30 i 1 stycznia o godz. 10.30.

Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia, czyli od środy (27.12). Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie parafialnej i w świątecznym numerze Chorągwi Maryi, który znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękuję Redakcji za przygotowanie interesującego, świątecznego numeru i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.

Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu przed kaplicą polową wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” oraz opłatek.

Na radosne przeżywanie III Niedzieli Adwentu i dalsze owocne czuwanie na przyjście Pana Jezusa przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-12-17T23:38:19+00:00