4. NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017.

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu i zarazem Wigilię Bożego Narodzenia.
Dzisiaj ostatnia Msza św. niedzielna o godz. 14.00.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom i anonimowym ofiarodawcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

W święto świętego Szczepana, po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi obrzęd posłania naszego kleryka, br. Łukasza Malinowskiego, na misje do Argentyny, gdzie będzie kontynuował studia.

W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od najbliższej środy. Podczas kolędy składacie dary swoich serc. Ofiary, które przekażecie kapłanom, zostaną przeznaczone na wyposażenie sali Betania, która została w tym roku gruntownie odnowiona, a teraz potrzeba zakupić nowe stoły i krzesła. Już dziś serdecznie dziękujemy Wam za zrozumienie potrzeb, aby odnowione pomieszczenia mogły lepiej służyć spotykającym się tam grupom parafialnym: dzieciom ze świetlicy, młodzieży oazowej i dorosłym.

Na kolędę idą z kapłanem ministranci. Tradycyjnie za swoją posługę otrzymują oni drobne ofiary, które prosimy o wrzucenie do puszki, którą będą mieć ze sobą jak w zeszłym roku. Dziękujemy również za te dary, które przeznaczone są dla ministrantów.
Kolędnicy Misyjni przeżywają w tym roku Jubileusz 25-lecia istnienia. Odwiedzą oni nasze domy w czasie kolędy w środę, czwartek i piątek od godz. 10.00 w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku będą zbierać dobrowolne datki na dzieci z Afryki. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników.

Kustosz sanktuarium Dzieciatka Jezus w Jodłowej zaprasza nas na Wielki Odpust, który potrwa od Bożego Narodzenia do Nowego Roku. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie i w kaplicy Matki Bożej „od oczu”.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, opłatek oraz kalendarze misyjne, a przy ambonie jest do wzięcia światełko Betlejemskie.
Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu, dzisiejszą Wigilię i święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-12-25T11:48:13+00:00