Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2017.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybyłym do sanktuarium składamy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. W roku, który przeżywamy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” życzymy, aby Nowonarodzony Jezus obdarzył nas wszystkich Duchem miłości, życzliwości i pokoju. Życzymy tego, jako wspólnota domu zakonnego. Radosnego i spokojnego przeżywania świąt w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi.
Moim Współbraciom dziękuję za trud i wytężoną pracę podczas spowiedzi przedświątecznej, która owocuje radością Waszych serc pojednanych z Bogiem i bliźnimi.

Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory o godz. 17.30.

Jutro, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a zarazem Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę święto Jana Apostoła i Ewangelisty; poświęcenie wina ku czci św. Jana;
– w czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników;

W przyszłą niedzielę (31.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżonków obchodzących w 2017 roku jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na uroczystą Eucharystię w ich intencji o godz. 10.30.

W wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00, a po niej o północy będzie sprawowana Eucharystia – Pasterka Noworoczna.

Już dziś pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich na pierwszy w Tuchowie Orszak Trzech Króli w sobotę 6 stycznia 2018 r.
Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia zapraszamy serdecznie parafian, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.

Na radosne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2017-12-25T17:25:58+00:00