2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018.

Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W parafii gościmy siostry ze Zgromadzenia św. Józefa, które dzielą się świadectwem swego życia i modlą się razem z nami o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po Mszy św. o godz. 16.00.

W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– w środę – św. Antoniego, opata;
– w czwartek rozpoczynamy w Kościele katolickim Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;
– w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
– spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas trzecich;
– czuwanie modlitewne dla młodzieży z cyklu „Droga wewnętrzna” w piątek o godz.18.30;
– spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej diecezji tarnowskiej w naszym sanktuarium w sobotę (20.01) o godz. 13.00.

Zapraszam wszystkich członków rycerstwa naszej parafii do udziału w spotkaniu diecezjalnym.

W przyszłą niedzielę (21.01):
– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Od godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, a następnie konferencje w sali parafialnej.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Rada Osiedlowa Kielanowic zawiadamia, że w niedzielę (21.01) odbędzie się zebranie mieszkańców Kielanowic w świetlicy w Kielanowicach o godz. 16.00. Na spotkaniu będzie obecny Burmistrz Tuchowa.

Przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.

Po Mszy św. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia szopek: na dziedzińcu i pod kaplicą polową.

W wieku 85 lat zmarła śp. Franciszka Strzałkowska – mama bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego OFMConv., męczennika z Peru.

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Zawadzie koło Tarnowa w poniedziałek, 15 stycznia, o godz. 14.00.

Na nowy tydzień realizowania naszych zadań, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-01-14T16:52:04+00:00