3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2018.

Przeżywamy 3. Niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem Dzień Babci. Składamy najlepsze życzenia naszym seniorom.
Dzisiaj jeszcze:
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– W środę – św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i katolickiej prasy. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. W zakrystii polecamy bezpłatne numery „Miłujcie się”.
– W Czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. W naszej wspólnocie parafialnej swoje imieniny obchodzi o. Paweł Zyskowski. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy w intencji naszego katechety i duszpasterza. Życzenia będziemy mogli złożyć solenizantowi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. wieczornej.
– W piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie ze świeckimi misjonarkami ze zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, odbędzie się w piątek, (26.01) po Mszy świętej wieczornej, około godziny 19.15 w auli świętego Klemensa (wejście przez furtę). Misjonarki opowiedzą nam o doświadczeniu pracy misyjnej w Afryce i na Ukrainie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Członków Parafialnego Oddziału Caritas serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe w parafii św. Jakuba w Tuchowie w najbliższą sobotę (27.01) o godz. 10.00.

W ostatnią niedzielę stycznia (28.01):
– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Faustyny, św. Stanisława i św. Alberta, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
– II Kolędowanie rodzinne, rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w sanktuarium. Następnie wystąpią dzieci z tuchowskich przedszkoli oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie w sali pielgrzyma. Szczegóły zaproszenia na plakacie i na stronie internetowej parafii.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W zakrystii polecamy gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego.

W ostatnim tygodniu odeszły do Pana: śp. Władysława Jarmuła, l. 82, z Karwodrzy i wczoraj śp. Helena Czop, l. 87, z ul. Ryglickiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Na czas nowego tygodnia pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-01-23T10:50:36+00:00