4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018.

Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą w ciągu roku i zarazem 65. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chorych.

Dzisiaj jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
– Kolędowanie rodzinne po Mszy św. o godz. 14.00 w jadalni pielgrzyma.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

W tygodniu zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach. Polecamy nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, a także kobiet w stanie błogosławionym i małżeństw starających się o potomstwo, we wtorek o godz. 18.00. Przy figurze św. Gerarda znajduje się specjalnie przygotowana skrzynka z kartkami na podziękowania i prośby na to nabożeństwo, a w kaplicy adoracji wystawiona jest nowa księga do wpisywania swoich intencji, które są odczytywane na nabożeństwie. Można też nadsyłać świadectwa wyproszonych łask, przez wstawiennictwo św. Gerarda, drogą internetową; adres podany jest na kartkach.

Zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w czwartek 1 lutego o godz. 17.00 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza.

W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na zakony klauzurowe. Jest to bowiem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W tym tygodniu przypada:
– I Czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00, Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
– I Piątek miesiąca – Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży, z racji Święta Ofiarowania Pańskiego, od godz. 15.30, o godz. 16.00 Msza św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.
– I Sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej różaniec w kościele przed Najśw. Sakramentem.
– I Niedziela miesiąca – Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej spotkanie formacyjne.

Informujemy, że kurs przedmałżeński w parafii św. Jakuba w Tuchowie rozpocznie się w sobotę 17.02 br. o godz. 18.00.
Zapraszamy chętnych, którzy ukończyli 18 r. życia.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2 lutego.

W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: śp. Adam Klimek, l. 71, z Karwodrzy. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…

Na nowy tydzień pracy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-01-29T11:42:07+00:00