Koncert Kolęd Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej

Utworem Stille Nacht Sanktuaryjna Orkiestra Dęta w Tuchowie przywitała publiczność zgromadzoną w Bazylice Mniejszej w Tuchowie. 14 stycznia 2018 roku miał bowiem miejsce Noworoczny Koncert zespołu.

Ponad godzinny koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowane zostały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Orkiestra zagrała: „Tylko jedna jest taka noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, „Jezus Malusieńki”, „Kolęda Góralska” i „Znak pokoju”.

Do utworów wykonywanych przez SOD zaśpiewać mogli klerycy WSD w Tuchowie – bracia Marcin Wojdan i Michał Pazdyka, jak również dwie członkinie Orkiestry – Agnieszka Aksamit i Magdalena Zięba.

W dalszej części koncertu zgromadzeni w Sanktuarium mogli usłyszeć: „Jest taki dzień”, „Last Christmas”, „Jingle Bells”, „Christmix”, a także utwory, które zwykliśmy słyszeć 1 stycznia, w dzień koncertu Noworocznego z Wiednia – „Wiązankę Walców” J. Straussa i słynny „Marsz Radetzkiego”.

Już dziś Orkiestra z Tuchowa zaprasza na swoje kolejne wielkie koncerty. Najbliższy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Serdecznie zapraszamy!

Paweł Stańczyk – kronikarz SOD
Fotorelacja: Krzysztof Jasiński

2018-01-14T21:00:04+00:00