NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018

Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W parafii podsumowujemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Dziś jeszcze:
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy oraz Grupy 24 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę o godz. 14.00 i spotkanie opłatkowe.
– Jasełka w świetlicy w Kielanowicach o godz. 15.00.
– Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego wraz z zaproszonymi gośćmi, który w tym roku obchodzi jubileusz 75 lat istnienia, po Mszy św. o godz. 16.00.

W tygodniu czekają nas następujące spotkania:
– Redakcji Chorągwi Maryi w poniedziałek (8.01) po Mszy św. wieczornej. Z nowym rokiem zapraszamy chętne osoby do współredagowania biuletynu parafialno-sanktuaryjnego.
– Kręgu biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wiernych do pogłębiania słowa Bożego pod kierunkiem kapłana.
– Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas siódmych.
– Członków Rycerstwa Niepokalanej w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy na Charytatywny Koncert dla „Nadziei”, który odbędzie się w najbliższą sobotę (13.01) w Domu Kultury w Tuchowie o godz. 16.00. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na budowę domu dziennej opieki. Dokładny program występów znajduje się na plakacie w gablocie.

W przyszłą niedzielę (14.01) siostry ze Zgromadzenia św. Józefa pracujące w naszej parafii będą dawały świadectwo powołania oraz razem z nami będą modlić się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.

W Nowym Roku zapraszamy do modlitwy i udziału w stałych nabożeństwach, takich jak:
– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 8.30 do wieczornego nabożeństwa z Godziną Miłosierdzia prowadzoną przez przedstawicieli grup oraz rejonów i ulic naszej parafii.
– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach o godz. 19.00.
– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, w każdy wtorek o godz. 18.00 z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda. Prośby, podziękowania i świadectwa o łaskach prosimy zapisywać w nowej księdze znajdującej się w kaplicy adoracji.
– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.
– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.
– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

Przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji. Zapisy w zakrystii.

Po Mszy św. serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy także nowy numer biuletynu seminaryjnego pod tytułem „Jesteśmy w domu!” oraz płytę z nagraniami pieśni do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na czas nowego tygodnia i dawania świadectwa wiary, którą przyjęliśmy podczas chrztu św., przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-01-08T19:27:34+00:00