Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa i zarazem ostatni dzień roku. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski skierowało na dzisiejszą niedzielę słowo na temat tzw. aborcji eugenicznej. Na zakończenie Mszy św. adoracja z dziękczynnym „Te Deum”.
Dziś jeszcze:
– Eucharystia w intencji małżonków obchodzących jubileusze o godz. 10.30.
– Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 23.00, a po niej Eucharystia na rozpoczęcie Nowego Roku.
Jutro 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. według porządku niedzielnego.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

W I Czwartek Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.

W I Piątek przypada także wspomnienie św. Jana Neumanna, biskupa, redemptorysty, orędownika w chorobach nowotworowych. Kapłani udadzą się do chorych od godz. 8.30.

W I Sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2018) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne. Po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na modlitwę różańcową wynagradzającą za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w Tuchowie organizowany jest I Tuchowski Orszak Trzech Króli. Cieszymy się, że Tuchów znalazł się na orszakowej mapie miejscowości, w których orszaki są organizowane. Będzie to wydarzenie religijne o charakterze edukacyjno-kulturalnym, z zachowaniem tradycji i prawd wiary katolickiej, promującym wartości kultury narodowej i chrześcijańskiej. Hasłem Orszaku są słowa: ,,Bóg jest dla wszystkich, wszyscy do stajenki”. Orszak rozpocznie Msza św. o godz. 10.30 w naszej Bazylice. Następnie przejdzie ulicami miasta na Tuchowski Rynek. Zakończenie Orszaku nastąpi w amfiteatrze miejskim ok. godz. 13.00. Pragniemy, aby w tych największych ulicznych jasełkach, jakich jeszcze w Tuchowie nie było, wzięły udział całe rodziny, młodzież szkolna, dzieci i dorośli. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do licznego udziału w tym wydarzeniu. Zachęcamy do założenia odzieży w kolorach Orszaku: niebieskim, czerwonym i zielonym. Mogą to być kurtki, płaszcze, bądź narzucone peleryny. Plakat Orszaku w gablocie z ogłoszeniami.

Organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd 6.01. w Domu Strażaka w Karwodrzy o godz. 16.30.

Pragniemy poinformować parafian i wszystkich przybywających do naszej Bazyliki, że w związku z nowym rokiem pracy duszpasterskiej pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, od przyszłej niedzieli Chrztu Pańskiego (7.01) będziemy na 10 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej niedzielnej przeprowadzać katechezę dla dorosłych. Już teraz dziękuję naszym dorosłym lektorom za prezentację tych katechez i wszystkim za skorzystanie z nich dla umocnienia naszej katolickiej wiary.

W okresie Bożego Narodzenia zapraszamy na koncerty kolęd w naszej bazylice w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru w niedzielę 7 stycznia o godz. 17.00 i tydzień później Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.

Dzieci i młodzież z Kielanowic zapraszają na Jasełka, które odbędą się w niedzielę (7.01) w świetlicy w Kielanowicach o godz. 15.00.

W pierwszą niedzielę miesiąca (7.01) zapraszamy rolników i pszczelarzy na Mszę św. o godz. 14.00 i spotkanie.

Przewodnik Grupy 24 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, serdecznie zaprasza pielgrzymów na Mszę św. w niedzielę (7.01) o godz. 14.00 w naszym sanktuarium. Po Eucharystii spotkanie opłatkowo-noworoczne w klasztorze.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również nowej szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.

W zakrystii polecamy prasę katolicką. Ukazał się nowy numer biuletynu seminaryjnego pod tytułem „Jesteśmy w domu!”. Będzie można go nabyć u braci kleryków za dowolną ofiarę w następną niedzielę.

W ostatnim czasie zmarły z naszej wspólnoty parafialnej: Stanisława Baran, l. 91 i Antonina Niemiec, l. 88 z DPS w Karwodrzy, Helena Nowakowska, l. 95 z ul. Nadziei i Kazimiera Wojtanowska, l. 84 z DPJ, ul. Św. Józefa. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie roku.

2018-01-01T11:34:52+00:00