2. Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018.

Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu i dzień solidarności z misjonarzami. Dziękujemy za modlitwę, post i ofiarę składaną do skarbony na pomoc misjom.

Dziś jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
– Eucharystia o godz. 12.00 z okazji 37. rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Zapraszamy na Drogę krzyżową, Gorzkie żale i stałe nabożeństwa w tygodniu.
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę o godz. 18.30 i potrwają do środy (7.03). Dokładny program rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej. Rekolekcje poprowadzi o. dr Krzysztof Bieliński, wykładowca Pisma Świętego na Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie. Zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach, które są obowiązkiem chrześcijańskim, ale również i szansą na lepsze życie.
Spotkanie Kręgu Rodzin we wtorek (27.02) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętne nowe małżeństwa na spotkania formacyjne.

W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy o dar powołań kapłańskich i zakonnych. Po Eucharystii wieczornej comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 8.30. Spowiedź od godz. 16.30, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci zakończone obrzędem Komunii św. W I Sobotę, nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec przed Najśw. Sakramentem w kościele.

Bardzo serdecznie zapraszamy w Dniu Żołnierzy Wyklętych, w najbliższy czwartek (1.03) na koncert wokalno-instrumentalny. Wystąpi o. Tomasz Jarosz – baryton oraz Eligiusz Skoczylas – fortepian. Koncert odbędzie się w Auli WSD redemptorystów w Tuchowie o godz. 19.30, wejście przez furtę klasztorną. Wstęp wolny!

Siostry Służebniczki informują o zapisach dzieci do Ochronki w Tuchowie. Bliższe szczegóły w gablocie parafialnej.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są już baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej. Ofiary, które składacie przy tej okazji są wsparciem dla ludzi ubogich.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Wiesław Materowski, l. 72, zamieszkały w Bistuszowej. Pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…

Na czas realizacji naszych wielkopostnych postanowień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-02-24T18:59:51+00:00