5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.02.2018.

Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą w ciągu roku, pierwszą miesiąca, adoracyjną.
Dzisiaj jeszcze Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej spotkanie formacyjne.
W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę;
– we wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników;
– w sobotę – św. Scholastykę, dziewicę.

W tygodniu zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach. Przypominamy, że przy figurze św. Gerarda znajduje się specjalnie przygotowana skrzynka z kartkami na podziękowania i prośby na nabożeństwo do św. Gerarda we wtorki o godz. 18.00, a w kaplicy adoracji wystawiona jest nowa księga do wpisywania swoich intencji, które są odczytywane na nabożeństwie. Można też nadsyłać świadectwa wyproszonych łask, przez wstawiennictwo św. Gerarda, drogą internetową; adres podany jest na kartkach.

Zapraszamy na spotkania:
– Rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – we wtorek, o godz. 18.30 w bazylice.
– Dorosłych lektorów – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Przypominamy i zachęcamy nowe osoby do wstąpienia do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy sanktuarium. Mogą to być wierni również spoza parafii, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę swego czasu tygodniowo adorując Go w kaplicy adoracji. Zapisy w zakrystii.

W najbliższą niedzielę (11.02) przypada 26. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Specjalna Msza św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia będzie celebrowana w sobotę o godz. 10.30. Jak co roku prosimy opiekunów osób chorych i starszych o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła, aby mogli przystąpić do sakramentów świętych. Spowiedź dla nich już od godz. 10.00.

Informujemy, że Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje odliczanie 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość, w środy i piątki w godz. od 17.00 do 18.00 w sali „Betania”.

Przekazujemy informację, że w najbliższą niedzielę (11.02) odbędzie się spotkanie mieszkańców z burmistrzem p. Adamem Drogosiem o godz. 15.00 w klasztorze, w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też płyty CD z pieśniami do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2018-02-03T21:54:28+00:00