1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018.

Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Dziś jeszcze:
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Przypominamy, że dzieci mają nabożeństwo w piątek o godz.17.00, zaś młodzież i dorośli o godz. 17.45. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy ten czas jako dar i szansę dla siebie i innych.

W kaplicy Św. Krzyża wystawiona jest wierna kopia Całunu Turyńskiego. Jest to płótno, w które, jak się powszechnie uważa, zawinięto ciało Pana Jezusa po śmierci. Jest to najcenniejsza relikwia, którą posiada chrześcijaństwo. Kopia całunu będzie wystawiona do 7 marca br.

W czwartek (22.02) będziemy obchodzić Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Piotr Kurcius, wikariusz naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy w intencji solenizanta. Życzenia będziemy mogli złożyć o. Piotrowi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej.
Planowana na najbliższy czwartek Msza św. z modlitwą uwielbienia nie odbędzie się. Kolejny termin zostanie podany w ogłoszeniach.

Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby piątek (23.02) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło poprzez post i Drogę krzyżową w najbliższy piątek. Zachęcamy parafian do udziału w tym ważnym i szlachetnym przedsięwzięciu.

W przyszłą niedzielę (25.02):
– Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.
– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Weroniki, św. Stanisława i św. Marii Magdaleny, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
– Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny, Rolników i Mieszkańców Wsi z okazji 37. rocznicy podpisania porozumień rzeszowsko-ustrzyckich.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

W styczniu 2019 r. w Panamie odbędą się Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Na to spotkanie organizujemy wyjazd grupy młodzieży redemptorystowskiej. Szczegóły na stronie redemptor.pl i u duszpasterzy.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, w którym zachęcamy do przeczytania „Post z o. Pio”.
Centrum Zdrowia Tuchów serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjno – edukacyjne w kwestii faktów i mitów dotyczących badań profilaktycznych w najbliższy wtorek w Domu Kultury w godzinach 15.30 – 19.00. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.

Na drugi tydzień ferii i czas pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-02-21T23:30:19+00:00