NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.

Dzisiaj jeszcze: spotkanie z burmistrzem p. Adamem Drogosiem o godz. 15.00 w sali parafialnej.

Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.00 i ostatnią Mszę św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby adorację podjęli, jak co roku, mieszkańcy lewej części Karwodrzy od rodziny Kieć do rodziny Srebro – od godz. 8.30 do Mszy św.; prawej strony Karwodrzy od rodziny Hołdów do rodziny Jopów od godz. 12.00 do 14.00. Mieszkańcy Kielanowic, Bistuszowej oraz ulic: Wołowej i Ryglickiej – od godz. 14.00 do 16.00. Mieszkańcy ulic: Długiej i odchodzących od niej, Tarnowskiej, Nadziei, św. Józefa, Warzywnej, Bpa Wałęgi, Partyzantów i Górnego Przedmieścia – od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najśw. Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Skorzystajmy z tej szansy!

W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne.

Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, godne przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i ludźmi.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: Droga krzyżowa w każdy piątek dla dzieci – o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, z racji ferii, które się rozpoczęły, odbędą się w 3 tygodniu Wielkiego Postu (3-7.03). Dokładny program rekolekcji dla dorosłych, młodzieży i dzieci znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej. Zachętę i zaproszenie na rekolekcje skierował do nas w biuletynie o. rekolekcjonista. Przypominamy wszystkim, że uczestnictwo w rekolekcjach jest obowiązkiem chrześcijańskim. Czynimy to zwłaszcza pod adresem tych, którzy od wielu lat zaniedbywali ten obowiązek i prosimy o zmianę dotychczasowej postawy.

Zachęcamy do nabywania „Chorągwi Maryi” wyłożonej przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Dziękuję redakcji za przygotowanie pierwszego w tym roku numeru biuletynu i wam za dowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.

Zapraszamy Redakcję „Chorągwi Maryi” na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy chętne osoby do współredagowania pisma.

W przyszłą niedzielę (18.02):
– Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św. po niej adoracja Najśw. Sakramentu, a następnie konferencje w sali parafialnej.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików o godz. 17.00.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka, zachęcamy do jej czytania.

Burmistrz Tuchowa zawiadamia, że nakazy płatnicze na podatek rolny i od nieruchomości oraz zawiadomienia o opłacie za odbieranie odpadów komunalnych z terenu Tuchowa można odebrać w Ratuszu, pokój nr 3, w dniach 12 – 15 lutego (tj. od poniedziałku do czwartku) w godz. od 7.30 do 15.30.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Szczegółowe informacje wywieszone są na tablicy ogłoszeń.

Zebranie mieszkańców Karwodrzy odbędzie się w piątek (16.02) o godz. 17.30 w sali Domu Strażaka.

Z naszej parafii odeszli: śp. Jakub Smoter, l. 90, z ul. Owocowej i śp. Lidia Stepek, l. 70 z Karwodrzy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu – Wieczne odpoczywanie…

Na nowy tydzień obfitujący w wydarzenia religijne, dla dzieci i młodzieży czas ferii, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-02-11T09:12:13+00:00