4. Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018.

Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu, „Laetare”, czyli niedzielę radości.
Dziś jeszcze:
– Fundacja Dzieło Miłosierdzia zaprasza o godz. 14.00 do Domu Pogodnej Jesieni na spotkanie z ciekawym człowiekiem p. Maciejem Nalepką, tuchowianinem, paraolimpijczykiem, wielokrotnym medalistą, wyróżnionym w tym roku statuetką „Melaniusz”.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

We wtorek, 6 marca, Papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności cnót o. Bernarda Łubieńskiego, polskiego redemptorysty. Od tej chwili przysługuje mu oficjalnie tytuł: Czcigodny Sługa Boży. To kluczowy moment w drodze do beatyfikacji naszego współbrata, o. Bernarda. Za chwilę we wspólnym śpiewie podziękujemy Bogu za to wydarzenie. Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego potrzebny jest jeszcze cud za wstawiennictwem Sługi Bożego. Zachęcamy gorąco do ufnej modlitwy w tej intencji, aby Bóg zechciał potwierdzić świętość o. Bernarda. W naszej świątyni modlimy się o to szczególnie każdego 10-go dnia miesiąca.

We wtorek (13.03) przypada 5. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

Święto św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty – patrona piekarzy i cukierników przypada w czwartek (15.03). Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji piekarzy o godz. 18.30, podczas której poświęcimy „chleb świętego Klemensa” i rozdamy go wiernym.

Zapraszamy młodzież na czuwanie z cyklu: „Droga wewnętrzna” w najbliższy piątek (16.03). Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.

Zapraszamy Krąg Rodzin na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej.

Dla pogłębiania swojej wiary zapraszamy na Drogę krzyżową, Gorzkie żale i stałe nabożeństwa w tygodniu.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne do bierzmowania ma młodzież z klas siódmych.

W przyszłą niedzielę (18.03):
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00.

Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele.

W czasie wolnych dni na przełomie kwietnia i maja organizujemy pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, św. Józefa i sanktuariów Warmii: Kodeń, Rostkowo, Przasnysz, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Krosno, Gietrzwałd, Płock i Kalisz w terminie 27.04-2.05.2018 r. Koszt 550 zł. Zapisy do 31 marca br.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
Na czas realizacji uczynków miłosiernych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-03-11T09:27:14+00:00