5. Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018.

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Dziś jeszcze:
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

W poniedziałek (19.03) będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Mimo, że jest to uroczystość nieobowiązkowa zachęcamy wiernych do liczniejszego udziału w Mszy św., która jest sprawowana jak w dni powszednie.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne do bierzmowania ma młodzież z klas trzecich gimnazjum.

W czwartek (22.03) przypadają imieniny o. proboszcza. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas wieczornej Mszy św.

Zapraszamy na inscenizowaną Drogę krzyżową w wykonaniu młodzieży z gimnazjum w Tuchowie w piątek (23.03) po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.

W przyszłą Niedzielę Palmową (25.03) na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dla dzieci ogłaszamy konkurs palm na największą i najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po Mszy św. o godz. 12.00.
– o godz. 7.30 Msza św. w intencji Róży św. Stanisława. Po Mszy św. zmiana tajemnic.
– Młodzież z Kielanowic serdecznie zaprasza na widowisko pt. „Historia Krzyża” o godz.15.00 w świetlicy w Kielanowicach.

W Niedzielę Palmową tradycyjnie odbędzie się w Tarnowie diecezjalne spotkanie młodych zwane „Synajem”. Ksiądz biskup Andrzej Jeż serdecznie zaprasza młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd. Zapisy najpóźniej do środy (21.03) u o. Pawła.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03) w tym roku jest przeniesiona na 9 kwietnia.

Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. Są jeszcze małe skarbonki na jałmużnę, które można wziąć i ofiarować jako osobisty dar dzieci lub całej rodziny na rzecz ubogich.

Zapraszamy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Zaproszenie to kierujemy do wszystkich, którzy chętnie modlą się w naszej bazylice. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W czasie wolnych dni na przełomie kwietnia i maja organizujemy pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, św. Józefa i sanktuariów Warmii: Kodeń, Rostkowo, Przasnysz, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Krosno, Gietrzwałd, Płock i Kalisz w terminie 27.04-2.05 br. Koszt 550 zł. Zapisy do 31 marca br.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 26 marca do 27 kwietnia 2018 r. W trakcie zapisów będzie prowadzony nabór do pierwszej klasy sportowej o profilu ogólnorozwojowym. Na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły można uzyskać szczegółowe informacje.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też „Wieści Tuchowskie” oraz baranki na stół wielkanocny.

Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-03-20T17:45:33+00:00