Droga wewnętrzna: Zakrywa się przed Nim twarz

Po raz dwunasty w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej mogliśmy gościć młodzież z samego Tuchowa i okolic w ramach czuwania młodzieżowego z serii „Droga wewnętrzna”. Tematem przewodnim wielkopostnego wydarzenia były słowa: „Zakrywa się przed Nim twarz”, natomiast patronat biblijny nad spotkaniem objął tym razem św. Piotr Apostoł.

W programie czuwania:

18.30 – Msza święta, następnie liturgia słowa z konferencją, poczęstunek i adoracja Krzyża
Relacje z poprzednich czuwań oraz dodatkowe informacje pod linkiem:

http://wsd.redemptor.pl/mlodziez/droga-wewnetrzna/

Czuwanie rozpoczęto tradycyjnie Mszą świętą, której przewodniczył o. Bogusław Augustowski CSsR – proboszcz i kustosz Bazyliki Mniejszej w Tuchowie. Bezpośrednio po Eucharystii nastąpiła liturgia słowa wraz z konferencją o. Pawła Zyskowskiego CSsR – duszpasterza młodzieży posługującego przy tuchowskim sanktuarium. Podczas wygłoszonego słowa młodzież miała okazję zgłębiać tajemnicę oblicza Jezusa ukazanego na przestrzeni historii na przykładzie różnorakich obrazów i wizerunków płóciennych. Kaznodzieja podkreślał w swojej konferencji potrzebę nieustannego wpatrywania się w twarz Chrystusa, które rozbudza uczucie miłości, budując tym samym głęboką relację z Nim.
Bezpośrednio po konferencji, w jadalni pielgrzyma, była okazja, by posilić się świeżo upieczoną drożdżówką klasztorną. Czas przerwy był również okazją do wspólnych rozmów, spotkań i wymiany spostrzeżeń po wysłuchanej konferencji.
Czuwanie zakończyło się tym razem adoracją Jezusa Ukrzyżowanego, której towarzyszyły rozważania dotyczące męki Chrystusa oraz śpiewy pasyjne prowadzone przez chór złożony z kleryków i młodzieży.
Kolejna już „Droga wewnętrza” była znakomitą okazją do spotkania się z Osobą Jezusa twarzą w twarz. Treści zawarte w wygłoszonej konferencji oraz głęboko przeżyta adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego doskonale wprowadzała klimat wielkopostnych rozważań i pozwoliła młodzieży przygotować się na nadchodzące wielkimi krokami wydarzenia Paschalne.
br. Norbert Żukliński

2018-03-23T07:04:32+00:00