NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 25.03.2018.

Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

Dziś jeszcze:
– Zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 7.30.
– Diecezjalne spotkanie młodych w Tarnowie.
– Widowisko pt. „Historia Krzyża” o godz.15.00 w świetlicy w Kielanowicach.
– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną będą miały miejsce jutro (26.03) i w pierwszy piątek kwietnia (6.04). Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

Jak co roku przed świętami prosiliśmy o dar serca dla najuboższych. Dzisiaj bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele i w sklepie „Spar”. Dziękujemy dzieciom i dorosłym za ofiary składane do skarbonek, jako jałmużna wielkopostna, które prosimy przynieść w Wielką Sobotę przy okazji błogosławienia pokarmów.

Parafialny Oddział Caritas informuje, że paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielką Środę (28.03) w godz. od 13.00 do 15.00 w pokoju Caritas. Natomiast dla osób z Karwodrzy w Remizie Strażackiej w Karwodrzy w godz. od 13.00 do 14.00.

Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. i w ciągu dnia. Dla parafian organizujemy spowiedź przedświąteczną w Wielką Środę. Skorzystajmy z niej, żeby nie stać w długich kolejkach później podczas Triduum Paschalnego.

Dokładny program Triduum Paschalnego, nabożeństw, spowiedzi, błogosławienia pokarmów oraz wizytacji kanonicznej naszej parafii, znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągwi Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii i przy bocznych ołtarzach.

Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty zapraszamy wiernych na Liturgię Godzin w naszej świątyni o godz. 7.00 i 12.15. Poranna liturgia będzie transmitowana przez Radio Maryja. Ze względu na wieczorne celebracje nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach.

W Wielki Piątek zapraszamy na ostatnią Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dróżkach. Pomimo starań ze strony parafii nie udało się uzyskać pozwolenia od właściciela działki na przejście do Ambony Krzyża. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

W Wielki Czwartek po liturgii o godz. 18.30 będzie czas na osobistą adorację w ciszy do godz. 24.00, a w Wielki Piątek do godz. 22.00. Tradycyjnie prosimy strażaków i młodzież z Karwodrzy o wystawienie straży honorowej przy Grobie Pańskim.
Ofiary składane z okazji adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończoną procesją rezurekcyjną prosimy osoby niosące sztandary, feretrony oraz baldachim o przygotowanie procesji. Tradycyjnie wszyscy przynosimy na liturgię świece.

W czasie wolnych dni na przełomie kwietnia i maja organizujemy pielgrzymkę szlakiem św. Stanisława Kostki, św. Józefa i sanktuariów Warmii: Kodeń, Rostkowo, Przasnysz, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Krosno, Gietrzwałd, Płock i Kalisz w terminie 27.04-2.05 br. Koszt 550 zł. Zapisy do 31 marca br.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny.

Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-03-25T23:07:28+00:00