3. Niedziela wielkanocna – 15.04.2018.

Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Po mszy na dziedzińcu zapraszamy do losowania siglów biblijnych, które odsyłają do przeczytania i rozważenia tekstu w domu.
Dziś na każdej Mszy św. czytamy List pasterski Biskupa Tarnowskiego z okazji inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej 21 kwietnia. Zapraszamy wiernych do udziału w tym ważnym wydarzeniu naszej diecezji. Wyjazd w sobotę (21.04) o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii, liczba miejsc ograniczona.

Dziś jeszcze:
– Ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby Caritas u przedstawicieli parafialnej Caritas. Dziękujemy wszystkim za spełniony czyn miłosierdzia.
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

Jutro swoje 91. urodziny będzie przeżywał papież emeryt Benedykt XVI, a w czwartek (19.04) przypada 13. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w modlitwie o bliskim współpracowniku św. papieża Jana Pawła II i jego następcy.

Zapraszamy Krąg Rodzin na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy młodzież na czuwanie z cyklu: „Droga wewnętrzna” w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.
W dalszym ciągu trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu w zakrystii u br. Rafała. Zachęcamy wiernych do ofiarowania Panu Jezusowi jednej godziny tygodniowo adoracji przed Najśw. Sakramentem w kaplicy adoracji.

W najbliższą niedzielę (22.04) czekają nas następujące wydarzenia:
– Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii świętej po Mszy św. o godz. 12.00.
– Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza wszystkich cyklistów i nie tylko na Charytatywny Rodzinny Rajd Rowerowy przez Karwodrzę „Szlakiem naszych przodków”, o godz. 13.00 w Karwodrzy. Szczegóły na stronie internetowej www.karwodrza.pl.
– Koncert otwierający cykl wydarzeń muzycznych pt.: Muzyka u redemptorystów o godz. 19.30 w auli św. Klemensa. Będzie to koncert radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, w ramach którego wystąpi rodzeństwo artystów z Krakowa oraz o. Tomasz Jarosz dorzuci swoje trzy grosze. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a na dziedzińcu bracia klerycy rozprowadzają najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”. Zachęcamy wiernych do miłej lektury.

W kinie, w Tuchowie, grane są dwa filmy: Ignacy Loyola i Maria Magdalena. Zachęcamy do ich obejrzenia. Szczegóły na afiszach w gablocie parafialnej.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Kresy: m.in. Lwów, Tarnopol i Kamieniec Podolski od 28 kwietnia do 4 maja. Koszt ok. 1.000 zł. Zapisy do dzisiaj u proboszcza parafii św. Jakuba w Tuchowie do godz. 18.00.

Wczoraj zmarła nasza parafianka śp. Irena Filipowicz, l. 68. zam. przy ul. Górnej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy ją miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-04-17T15:05:13+00:00