4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018.

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego seminarium.
Wczoraj miała miejsce w Tarnowie uroczysta inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a dziś w naszej parafii. Czytamy list biskupa tarnowskiego skierowany do naszej parafii i modlimy się o dobre owoce synodu przed Najświętszym Sakramentem.

Dziś jeszcze:
– Charytatywny Rodzinny Rajd Rowerowy przez Karwodrzę „Szlakiem naszych przodków” o godz. 13.00.
– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.
– Koncert radości ze Zmartwychwstania Pańskiego w ramach „Muzyki u redemptorystów” o godz. 19.30 w auli św. Klemensa. Zapraszamy!

W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – w poniedziałek (23.04). Msze św. jak w dni powszednie.
– Święto św. Marka, Ewangelisty – w środę.

Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium. Zachęcamy do zapisywania się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na spotkanie formacyjne po Mszy św. wieczornej i różańcu.

Beatyfikacja pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (28.04) w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Zachęcamy wiernych, zwłaszcza pielęgniarki, do wzięci udziału w tym wydarzeniu.

W przyszłą niedzielę (29.04) jako ostatnią miesiąca:
– o godz. 7.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych: św. Małgorzaty, św. Gianny Beretta Molla i św. Józefa. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
– poświęcenie pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego.

Nasz parafianin o. Beniamin Synycja, Bernardyn udaje się na misje do Argentyny, gdzie podejmie już wkrótce pracę misyjną. Jako wspólnota parafialna pragniemy otoczyć szczególną modlitwą posługę o. Beniamina podczas Eucharystii, którą będzie sprawował w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

W przyszłą niedzielę wolontariusze z Tarnowa przeprowadzą zbiórkę na budowę hospicjum „Via spei” dla osób nieuleczalnie chorych. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na wykonanie bieżących prac w budynku hospicjum.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu na rozpoczęcie synodu.

2018-04-22T22:28:13+00:00