Niedziela Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 74. Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa: „Mocni w Duchu Świętym”.
W naszej parafii przeżywamy kanoniczną wizytację prowadzoną przez ks. biskupa Leszka Leszkiewicza. Módlmy się o duchowe dobro tejże wizytacji dla wszystkich parafian.
Dziś jeszcze:
– Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich darczyńców i ich rodzin na sumie.
– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji oraz na inne nabożeństwa na stałe odprawiane w sanktuarium.

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w przyszłą niedzielę, będziemy mogli spełnić czyn miłosierdzia składając ofiarę do puszki w ramach ogólnopolskiej zbiórki na potrzeby Caritas diecezjalnych.

Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. W naszej bazylice będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Świętości Życia i obrzęd duchowej adopcji na Mszy św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy osoby podejmujące dzieło duchowej adopcji, aby zabrały deklaracje, które są wyłożone na ołtarzach bocznych, wypełnić i przynieść jutro do kościoła. W to wydarzenie wpisuje się również złoty jubileusz istnienia naszej poradni rodzinnej. Wszystkim tym wydarzeniom będzie przewodniczył biskup Andrzej Jeż, a uroczystość będzie transmitowana prze radio RDN. Do udziału serdecznie wszystkich zapraszamy.

W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne do bierzmowania ma młodzież z klas siódmych.

Przyszłą niedzielę (15.04) będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Po mszach będziemy mogli wziąć udział w losowania siglów biblijnych oraz przeczytania i rozważania tekstu w domu, do którego odsyłają.

Z racji III niedzieli miesiąca:
– Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.
– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny, a u Braci kleryków na dziedzińcu można nabyć z dowolną ofiarę nowy numer Rodziny Odkupiciela.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Józefa Lisak, l. 93, zamieszkała przy ul. Tarnowskiej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…

Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia, który nam przypomina, że mamy być miłosiernymi zawsze, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-04-08T12:50:41+00:00