5. Niedziela wielkanocna – 29.04.2018

Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną.
Dziś jeszcze: – Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
– Błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00.
– Msza św. pod przewodnictwem o. Beniamina, który udaje się na misje do Argentyny o godz. 10.30.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.\

Dziś miała być zbiórka na budowę hospicjum „Via spei”. Niestety została ona odwołana i odbędzie się w innym terminie.

Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je jutro (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00 oprócz środy. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwie w sanktuarium. Ci, którzy nie mogą wspólnie się modlić w kościele, zachęcamy do osobistego odmawiania litanii w domu lub z rodzinami przy kapliczkach przydrożnych. Niech naszej modlitwie towarzyszą następujące intencje: pokój na świecie, zwłaszcza w Syrii, diakoni, którzy przyjmą święcenia kapłańskie u nas w sanktuarium, jak i w katedrze tarnowskiej, oraz V Synod Diecezji Tarnowskiej.

Rada Osiedlowa Kielanowic zaprasza na Nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej Niepokalanej w Kielanowicach, we wtorek (1.05) o godz. 19.00.

W tym tygodniu będziemy obchodzić:
– Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – w środę.
– Uroczystość NMP Królowej Polski w czwartek. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. O godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej „ocznej” połączona z Nabożeństwem majowym.
– św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – w piątek. Msza św. w intencji strażaków z Karwodrzy o godz. 18.30.
– I Czwartek miesiąca – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i Nabożeństwo majowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
– I Piątek – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30 oraz Msza św. o godz. 17.00.
– I Sobota – zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry.
Spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci przed uroczystością rocznicy I-Komunii św. odbędzie się w niedzielę 6 maja po Mszy św. o godz. 12.00.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne „Doświadczyć Bożej miłości” dla ludzi świeckich i redemptorystów. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Pragniemy wspomnieć, że 26 kwietnia minęła 125. rocznica przybycia redemptorystów do Tuchowa, a 30 kwietnia, w niedzielę, 1893 r., odbyło się uroczyste wprowadzenie redemptorystów z kościoła św. Jakuba do kościoła Matki Bożej Tuchowskiej z udziałem ok. 4.000 wiernych. Wdzięczni Bogu za gorliwą posługę pierwszych redemptorystów, wśród nich czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, pragniemy nadal troszczyć się o zbawienie wszystkich i piękno tego świętego miejsca.

Pragniemy poinformować, że po wielu latach starań udało się nam otrzymać dotację na rewitalizację otoczenia bazyliki, a teraz trwają procedury zmierzające do podpisania umowy na wykonanie prac. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich wiernych o duchowe i materialne wsparcie tego przedsięwzięcia. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wkład własny zadania.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Zakopanego z licznymi atrakcjami po drodze. Koszt 35 zł od osoby. Wyjazd 14 maja o godz. 8.00 z parkingu przy schodach. Zgłoszenia i informacje w zakrystii u brata Rafała.
Na cały nowy tydzień pracy i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-04-30T22:42:43+00:00