Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i pracą fizyczną włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego:

– dziękuję moim współbraciom – ojcom za posługę w konfesjonale w czasie całego Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego.
– dziękuję bratu Rafałowi i ministrantom starszym za przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego oraz czuwanie nad porządkiem w świątyni.
– dziękuję braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego,
– dziękuję chórowi, orkiestrze oraz scholi braci kleryków za oprawę muzyczną,
– dziękuję młodzieży, ministrantom i lektorom za przygotowanie i oprawę liturgiczną całego Wielkiego Tygodnia,
– wyrażam wdzięczność za przygotowanie stacji Drogi krzyżowej na dróżkach w Wielki Piątek i za liczny udział wiernych w nabożeństwie,
– dziękuję osobom niosącym feretrony i baldachim w procesji rezurekcyjnej,
– wyrażam wdzięczność Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy i młodzieży za straż honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję także za udostępnienie Remizy strażackiej na rozdział paczek świątecznych i błogosławieństwo pokarmów,
– pragnę również gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii. W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin sprawowaną w Niedzielę Miłosierdzia (8.04) o godz. 10.30 w naszej bazylice.
Jeszcze raz wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.


Zapraszamy jeszcze dziś na:
– Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, trwającą do przyszłej niedzieli.
– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. dla rolników o godz. 5.00 rano.

Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach według ustalonego porządku.

Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Informujemy, że spotkanie narzeczonych w poradni wyjątkowo odbędzie się 3 kwietnia tj. w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Za tydzień, w poniedziałek (9.04), nie będzie spotkania ze względu na obchody w tym dniu w sanktuarium w Tuchowie diecezjalnego Dnia Świętości Życia oraz 50-lecia naszej poradni rodzinnej.

Powoli zbliża się uroczyste otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Spotkanie Synodalnych Zespołów Parafialnych odbędzie się w sobotę 7.04 o godz. 10.00 w parafii św. Jakuba w Tuchowie. Zapraszamy nasz Zespół, do którego należą wszyscy przedstawiciele Rady Parafialnej i wybrane osoby.

Jak już zapowiadaliśmy w najbliższą sobotę (7.04) rozpocznie się kanoniczna wizytacja naszej parafii, którą przeprowadzi biskup Leszek Leszkiewicz. Dokładny program wizytacji znajduje się w Chorągwi Maryi i na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy wszystkich parafian na Eucharystię na rozpoczęcie wizytacji o godz. 18.30. Podczas Mszy św. biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy na spotkania z biskupem w sobotę: Radę Parafialną o godz. 16.00 i przedstawicieli grup parafialnych o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę (8.04) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

W zakrystii polecamy świąteczną prasę katolicką.

Wszystkim wiernym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Jezus na nowo ożywi w Was nadzieję lepszego życia w mocy Ducha Świętego. Niech Chrystusowy Duch zstąpi na Was i odnowi oblicze Waszego życia, powołania, środowiska, w którym żyjecie. Przekażcie te życzenia od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru do waszych domów, rodzin i przyjaciół. Błogosławionych Świąt Paschalnych! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

2018-04-01T20:59:27+00:00