6. Niedziela wielkanocna – 6.05.2018.

Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną. Dziś jeszcze:
– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
– Spotkanie przed rocznicą I-Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
– Zbiórka do puszek na wsparcie prac wokół bazyliki. Dziękujemy za każdy dar serca przekazany na ten cel.


Zapraszamy wiernych do udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00 w bazylice oraz do modlitwy różańcowej na dróżkach po Mszy św. wieczornej.

Zapraszamy także w sobotę (12.05) na Nabożeństwo majowe i Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej o godz. 15.00 oraz na uroczystość patriotyczno-religijną przy pomniku pomordowanej rodziny Solarzów w Karwodrzy o godz. 18.30.

We wtorek (8.05) będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła. Kustosz sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie zaprasza nas na uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W tym tygodniu: – Spotkania formacyjne ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas szóstych.
– Spotkanie Redakcji Chorągwi Maryi w środę i Kręgu Rodzin w piątek po Mszy św. wieczornej.
– Modlitwa uwielbienia pod przewodnictwem Misjonarza Miłosierdzia, o. Pawła Drobota, w czwartek o godz. 18.30.
– katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.30.

W przyszłą niedzielę (13.05) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców będzie miała miejsce w piątek od godz. 17.30. Po spowiedzi dzieci wezmą udział w nabożeństwie majowym i Mszy św. Próba dla dzieci przed uroczystością w sobotę o godz. 10.00 przy kaplicy polowej.

W przyszłą niedzielę Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 31 maja. Prosimy, aby parafianie z ulicy Owocowej i Rzecznej przygotowali pierwszy ołtarz przy wielkich schodach, a mieszkańcy ulicy Wysokiej i Granicznej drugi ołtarz przy moście.

Przypominamy, że w dalszym ciągu zapraszamy chętne osoby do włączenia się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie członków straży nastąpi w niedzielę 3 czerwca br. podczas Mszy św. o godz. 10.30.

Przypominamy, że do straży może należeć każdy, kto pragnie ofiarować Jezusowi jedną godzinę modlitwy w tygodniu w kaplicy adoracji naszej bazyliki. Propozycja ta skierowana jest nie tylko do parafian, ale także osób spoza parafii. Zapisy w zakrystii.

Z naszej parafii odeszła śp. Edwarda Rynduch, l. 92, z DPS w Karwodrzy. Pogrzeb w środę. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu –

Wieczne odpoczywanie…
Na nowy tydzień pracy, nauki, egzaminów maturalnych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-05-14T16:17:31+00:00