UROCZYSTOŚĆ Trójcy Świętej 27.05.2018.

Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Dziś jeszcze:
– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Eucharystii o godz. 7.30.
– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK o godz. 9.00.
– XXII Tuchowska Majówka dla Matki w tuchowskim amfiteatrze od godz. 14.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
Zapraszamy wiernych do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych. Zapraszamy także na to nabożeństwo przy kapliczce M. B. Tuchowskiej, ul. Górna koło rodziny Stachura, we wtorek (29.05) o godz. 19.15.

W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić:

– Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, we wtorek – 29 maja.

– Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) w czwartek 31 maja. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.30 w bazylice, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji nastąpi na Rynku Tuchowskim. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Prosimy, aby podczas procesji przed monstrancją z Najśw. Sakramentem szły tylko starsze dziewczynki, czyli z klasy I i II, wcześniej przygotowane do sypania kwiatków przez Siostry Służebniczki, a przy młodszych dzieciach szedł tylko jeden opiekun, aby procesja mogła podążać w odpowiednim tempie.

– Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie formacyjne w Boże Ciało po Mszy św. wieczornej i różańcu.
Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału w Oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Apelujemy do rodziców, którzy mają małe dzieci, aby z nimi przychodzili. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i świadectwo wiary. Procesja eucharystyczna będzie miała miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 z wyjątkiem I piątku – po Mszy św. o godz. 17.00.

– W I Piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 17.00 z ich udziałem. W związku z uroczystością Bożego Ciała zachęcamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi już wcześniej na początku tygodnia.

– W I Sobotę zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry.

Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe sprawowane w niedziele czerwca o godz. 18.00.

Uroczyste przyjęcie członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wszystkich, którzy się zapisali serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś odkrywa w swym sercu pragnienie należenia do straży prosimy, jeszcze w tym tygodniu, o zapisanie się w zakrystii.

Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 22 do 29 września br. Koszt 3.100 zł i 120 $.
W przyszłą niedzielę (3.06) odbędzie się XV bieg masowy „Memoriał bł. Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego”. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

W zakrystii prasa katolicka. Zachęcamy do ciekawej lektury.

W ostatnim czasie zmarło dwóch kapłanów podchodzących z naszej parafii bracia Słupscy: Franciszek i Stanisław. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Na cały tydzień pełnienia woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-05-27T11:29:14+00:00