UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 13.05.2018

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Dziś jeszcze: – Uroczystość Rocznicy I Komunii św. o godz. 12.00.
– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w Nabożeństwie majowym, które jest sprawowane codziennie o godz. 18.00.

W tym tygodniu będziemy obchodzić:
– Święto św. Macieja Apostoła – w poniedziałek.
– Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski – w środę. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji.

Zapraszamy młodzież na czuwanie z cyklu: „Droga wewnętrzna” w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 18.30.

W tym tygodniu spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentu bierzmowania ma młodzież z klas siódmych.

W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W naszym sanktuarium będziemy czytać Pismo Święte i rozważać je przed Najśw. Sakramentem. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa przed Najśw.

Sakramentem, rozważanie Pisma Świętego zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W Roku Ducha Świętego zapraszamy w duchu jedności wszystkie grupy parafialne do udziału w modlitewnym czuwaniu.

W przyszłą niedzielę (20.05) będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i czas

Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym czasie.

W przyszłą niedzielę, jako trzecią miesiąca, Dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. w bazylice i adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.

W przyszłą niedzielę, w ramach wydarzeń muzycznych pt.: „Muzyka u redemptorystów”, gościć będziemy wybitnego kompozytora i improwizatora organowego – Pana Henryka Jana Botora. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się w bazylice koncert z jego udziałem. Swoje improwizacje poprowadzi on na temat tak bardzo przez nas znanych i kochanych pieśni maryjnych.

Prawdopodobnie będzie można, nawet osobiście, zadać mu jakiś muzyczny temat do opracowania na organy. Zapraszamy więc wszystkich na ciekawy koncert.

Informujemy parafian i gości, że Sanktuaryjny Festyn Rodzinny odbędzie się 10 czerwca. Celem organizowanego, już po raz siódmy, festynu jest rodzinne przeżywanie niedzieli jako dnia Pańskiego, wolnego od handlu oraz integrowanie środowiska parafialnego i międzyparafialnego. Prosimy wiernych z różnych grup parafialnych do upieczenia ciasta i ofiarowania go na festyn.

Chętne osoby zapraszamy do włączenia się w jak najlepsze zorganizowanie festynu po Mszy św. do zakrystii. Dochód z festynu pragniemy przeznaczyć na wsparcie prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Józefa. W przeżywanym obecnie Roku św. Józefa mamy nadzieję ukończyć prace przy tym ołtarzu. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami do wspólnego świętowania.

Zachęcamy parafian i wiernych z sąsiednich parafii do włączenia się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Przypominamy, że do straży może należeć każdy, kto pragnie ofiarować Jezusowi godzinę modlitwy w tygodniu w kaplicy adoracji naszej bazyliki. Zapisy w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy wiernych do miłej lektury.

Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

2018-05-14T17:26:55+00:00