UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018

Dziś, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny, a z nim okres Komunii świętej wielkanocnej.
Dziś jeszcze: – Dzień skupienia dla narzeczonych.
– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.
– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
– „Muzyka u redemptorystów” po Mszy św. wieczornej w kościele.

Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.

Zapraszamy członków Zespołu Synodalnego naszej parafii na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

W czwartek (24.05) przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do naszego sanktuarium. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Z radością informujemy, że 4 braci diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu w najbliższą sobotę o godz. 11.00 z rąk Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Nowi kapłani-ojcowie będą dziękować za dar kapłaństwa w naszej bazylice w środę 30 maja podczas Nieustannej Nowenny o godz. 18.00 i celebrując Mszę św. prymicyjną.

Rada Osiedlowa oraz dzieci i młodzież z Kielanowic serdecznie zapraszają na „Dzień Rodziny”, który odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę (27.05) będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej.

Z racji ostatniej niedzieli miesiąca O godz. 7.30 Msza św. w intencji następujących Róż: św. Moniki, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Marii Magdaleny, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Cecylii, św. Marty, św. Łucji i św. Jana Kantego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 9.00 Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK. Msza św. w intencji mieszkańców Zabłędzy zostanie odprawiona 3 czerwca o godz. 9.00.

Trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 3 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Zapisy w zakrystii.

Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 22 do 29 września br. Koszt 3.100 zł i 120 $. Dokładny program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w zakrystii. Liczba wyjeżdżających osób jest ograniczona. Zapisy i wpłata pierwszej raty 1000 zł. do końca maja w zakrystii.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.

Zapraszamy wiernych do licznego udziału w nabożeństwach majowych, a na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-05-21T07:13:49+00:00