IX Niedziela zwykła – 3.06.2018.

Przeżywamy IX niedzielę zwykła w ciągu roku i pierwszą miesiąca – adoracyjną.
Dziś jeszcze:
– Uroczyste przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 10.30.
– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 i spotkanie.
– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała.

Dziękujemy mieszkańcom ulic: Wysoka i Graniczna, Owocowa i Rzeczna za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w intencji mieszkańców tych ulic będą sprawowane w czwartek o godz. 17.30. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy – trzeciego i czwartego – mieszkańców ulic: Stawarza i Przedmieście Górne.

Codziennie do środy włącznie, w ramach oktawy Bożego Ciała, Msza św. wieczorna będzie zakończona procesją eucharystyczną i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia baldachimu, sztandarów i feretronów.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek (7.06) o godz. 17.30, połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół. Nie ma wtedy Mszy św. o godz. 18.30. Jest to również I Czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spotkanie dla ministrantów po Mszy św.

W piątek (8.06) przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę (9.06) przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe sprawowane w niedziele czerwca o godz. 18.00.

Zapraszamy w tym tygodniu młodzież klas VI przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania na spotkania formacyjne.

Rodzice, którzy pragną w najbliższym czasie ochrzcić dziecko prosimy wraz z chrzestnymi na spotkanie w piątek (8.06) o godz. 19.30.

W przyszłą niedzielę (10.06) zapraszamy parafian i gości na siódmy Sanktuaryjny Festyn Rodzinny. Rozpoczniemy go Eucharystią sprawowaną o godz. 12.00 w intencji wszystkich rodzin a zakończymy Gwiazdą wieczoru – koncertem zespołu „Sway”. Szczegółowy program festynu znajduje się w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie tych ulotek. Dochód z festynu będzie przeznaczony na dokończenie renowacji ołtarza św. Józefa w naszym kościele. Ufamy, że uda nam się dokończyć te prace w Roku św. Józefa, który przeżywamy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich. Celem festynu jest integracja rodzin w parafii i miedzy parafiami oraz wspólne, rodzinne świętowanie niedzieli. Zapraszamy więc wszystkich do udziału w festynie. Z uwagi na festyn parking przy wielkich schodach będzie zamknięty po Mszy św. o godz. 7.30.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę dla dzieci wraz z opiekunami do Częstochowy. W programie m.in. koncerty i konkursy z nagrodami. Wyjazd 16 czerwca o godz. 7.00 z parkingu przy schodach. Koszt 10 zł od osoby. Zgłoszenia w zakrystii.

Pragniemy poinformować wszystkich, że nasza parafianka, p. Grażyna Karaś, została zatwierdzona przez biskupa Andrzeja Jeża na członka Rady Duszpasterskiej Diecezji Tarnowskiej. Gratulujemy p. Grażynie i życzymy zdrowia, sił i inspiracji w wypełnianiu misji, jaka przysługuje świeckim w posłudze Kościoła.

A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.

2018-06-06T09:12:56+00:00