X Niedziela zwykła – 10.06.2018.

Przeżywamy X niedzielę zwykła w ciągu roku i siódmy Sanktuaryjny Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Na uczestników czeka wiele miłych atrakcji. Szczegółowy program festynu znajduje się w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dokończenie prac konserwatorskich przy ołtarzu św. Józefa. Zechciejmy przeżyć to dzisiejsze popołudnie i wieczór na wspólnym i rodzinnym świętowaniu niedzieli.
Dziś jeszcze:
– zbiórka do skarbony na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00

W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
– W poniedziałek 11.06 – św. Barnabę Apostoła.
– We wtorek 12.06 – bł. Romana Sitko, prezbitera i Towarzyszy, męczenników.
– W środę 13.06 – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
– W czwartek 14.06 – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
– W piątek 15.06 – przypada szósta rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Zachęcamy wiernych do modlitwy za swego pasterza, a kto pobożnie odmówi modlitwę zaczerpniętą z Mszału rzymskiego, może zyskać odpust cząstkowy. Modlitwa ta znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu zapraszamy młodzież klas VII przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania na spotkania formacyjne.
Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe sprawowane w niedziele czerwca o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę (17.06) z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej.

Wyjazd dzieci na pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę (16.06) o godz. 7.00 z parkingu przy schodach.
Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 8 lipca o godz. 6.00. Wyjazd z dolnego parkingu. Koszt 40 zł od osoby. Zgłoszenia w zakrystii u brata Rafała.

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej prosimy o uzupełnienie danych w zakrystii: adres, nr paszportu i jego ważność. Pielgrzymów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 20 czerwca o godz. 19.30 w sali parafialnej.

Informujemy parafian i gości, ze tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski 2018 rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 8 lipca. Program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie, już wkrótce w „Chorągwi Maryi”, na kartkach i w innych mediach. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do ciekawej lektury.

Na cały tydzień pełnienia woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-06-11T12:57:58+00:00