XI niedziela zwykła – 17.06.2018.

Przeżywamy 11 niedzielę zwykłą w ciągu roku i Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Wyjazd z parkingu dolnego o godz. 13.30.
Dziś jeszcze: – Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych.
– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
W tygodniu będziemy przeżywać:
– w środę – spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej po Mszy św. wieczornej. Prosimy wziąć ze sobą paszport.
– W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św. z modlitwą uwielbienia prowadzona przez o. Pawła Drobota, Misjonarza Miłosierdzia, o godz. 18.30.
– W piątek – zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Msza św. dla uczniów gimnazjum z Tuchowa i Szkoły Podstawowej z Karwodrzy o godz. 8.00 w bazylice (na dziedzińcu). Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej z Tuchowa o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba. Po zakończonych mszach uczniowie udają się do hali MOSiR pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zapraszamy na uroczyste zakończenie oprócz dzieci i młodzieży, również rodziców, wychowawców i nauczycieli. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby owocnie podziękować Bogu za kolejny rok szkolny.

Zapraszamy Krąg rodzin na spotkanie formacyjne w piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy także nowe małżeństwa do kręgu.

W przyszłą niedzielę (24.06) będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach następujących Róż: bł. Jolanty, św. Cecylii, św. Jadwigi i św. Alberta, a w intencji Róży św. Piotra 29 czerwca o godz. 7.30. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę nastąpi otwarcie kawiarenki przy sanktuarium. Wejście przez starą furtę klasztoru. Zapraszamy parafian, gości i pielgrzymów do skorzystania z jej oferty.

Program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie, a od przyszłej niedzieli również w „Chorągwi Maryi”, na kartkach i w innych mediach.

W ubiegłą niedzielę przy pięknej, upalnej pogodzie, odbył się Siódmy Sanktuaryjny Festyn Rodzinny zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie. Dziękujemy serdecznie Kręgowi Rodzin, osobom z parafii i spoza za zaangażowanie i zorganizowanie tak bogatego w program, nagrody i pozytywne przeżycia festynu. Wszystkich organizatorów i darczyńców festynu serdecznie zapraszamy na Mszę św. w ich intencji 30 czerwca o godz. 18.00, na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu.

Trwają mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji, a w Szczecinku odbył się Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów. Cieszymy się, że dwie drużyny z naszej parafii zdobyły dwa I miejsca w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Gratulujemy naszym ministrantom zwycięstwa.

Z naszej wspólnoty zakonnej w ostatnim czasie odszedł śp. O. Kazimierz Zymuła, w 87. roku życia, budowniczy m.in. tuchowskiej szopki, stały spowiednik Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…
Na ostatni tydzień szkoły, pracy, naszych zadań przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

2018-06-18T07:43:28+00:00